Linux na 4bitovém mikroprocesoru Intel 4004 z roku 1971? Ale jistě: Linux/4004 (YouTube).
Google Chrome 129 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 129.0.6668.58 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube: DevTools Chrome 127-129).
Byly nalezeny a opraveny bezpečnostní chyby CVE-2024-38812 a CVE-2024-38813 s CVSS 9.8 a 7.5 ve VMware vCenter Server. Jedná se o vzdálené spouštění příkazů (RCE) a eskalaci oprávnění.
MojeID rozdává bezpečnostní klíče (tokeny) GoTrust Idem Key pro přístup k online službám veřejné správy (NIA). Ti, kteří již mají, mohou získat tablet ve slosování.
Společnosti Nintendo a Pokémon žalují společnost Pocketpair. Její hra Palworld prý porušuje patenty Nintendo a Pokémon.
RabbitMQ (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 4.0. RabbitMQ je open source messaging a streaming broker napsaný v programovacím jazyce Erlang. Implementuje protokoly AMQP 0-9-1, AMQP 1.0, RabbitMQ Streams, MQTT a STOMP a v HTTP a WebSockets Web STOMP plugin, Web MQTT plugin a management plugin.
Po půl roce vývoje od vydání verze 46 bylo vydáno GNOME 47 s kódovým názvem Denver. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.3. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Uživatele Windows a Microsoft 365 Business a Enterprise mohou oficiálně používat Python v Excelu. Spolu s knihovnami jako pandas, Matplotlib a NLTK. Jedná se o spolupráci s Anacondou. Microsoft si tento "vynález integrace tabulkových procesorů s externími prostředími" patentoval: US12026560B2. Už před podáním patentu ale mohli uživatelé pro Python v Excelu používat například PyXLL. LibreOffice / OpenOffice.org měl PyUNO.
Provoz Mozilla.social, tj. instance Mastodonu provozované Mozillou, bude 17. prosince 2024 ukončen.
Zdravim, potreboval by som poradit s vhodnym distrom, pripadne uz hotovym riesenim. Jedna sa o verejny pocitac, kde by mal bezat firefox, vsetko ostatne zakazane a odolne proti "vtipalkom". Nejedna sa o lahkych klientov, ktori by bezali na serveri, ale o normalny stroj, ktoreho ucelom je iba prezeranie internetu pre verejnost. p.s. tunajsiu diskusiu som prehladal, vhodne riesenie som ale nenasiel.
Kdysi dávno jsem někde četl následující postup, byť to bylo u strojů bootujících po síti, musí to jít i lokálně. Nejsem guru, tak jen osnova.... 1) Linux nabootuje do X-ek včetně síťových služeb ale bez okenního správce a věcí jako Gnome/KDE 2) nějakým kouzlem (skriptíkem) se spustí webový prohlížeč do celoobrazovkového režimu (jokoby stiskem F11) 3) při ukončení prohlížeče se onen spustí znovu (nebo to tenkrát řešili restartem X-ek a bodem 2).... Pokud je to potřeba vypnout, tak přepnout do textové konzole (Ctrl + Alt + F-něco (kde je volný terminál)) a heslo roota a halt... musí to fachčit i na úplné šunce.
Google našel spoustu odkazů na firefox+fullscreen, např. http://www.mouserunner.com/FF_Tips_Full_Screen.html
Vdaka za tipy, dnes to budem skusat. Tiez niesom ziadny guru, preto prosim ako sa konkretne da vyuzit .xinit na spustenie firefoxu, bez okenneho manazera? Samotny firefox v fullscreene mozem vyriesit vhodnym pluginom.
http://www.thinstation.org/
Tiskni Sdílej: