Twitter zveřejnil zdrojové kódy algoritmu pro doporučování tweetů. Dostupné jsou na GitHubu (the-algorithm a the-algorithm-ml).
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 128 (pdf) a HackSpace 65 (pdf).
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone a PinePhone Pro nebo notebooky Pinebook a Pinebook Pro publikovala na svém blogu březnový souhrn novinek (YouTube). Jednodeskový RISC-V počítač Star64 s SoC StarFive JH-7110 bude v prodeji od 4. dubna.
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 23.03. Přehled novinek v oznámení na webu a v CHANGELOGu na GitHubu.
Je tu opět apríl. Společnost Razer představila holící myš Razer Razer. Vědci z CERNu navrhují 25hodinový den. Společnost Elgato představila kolekci Elgato Home. Společnost Nothing Beer (5.1%). Další aprílové novinky například na April Fools' Day On The Web.
Před 25 lety byl uvolněn zdrojový kód balíku aplikací Netscape Communicator jako open source (např. dobová zpráva CNET), z čehož vzešel projekt Mozilla – ten si výročí nyní připomíná.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Dobrý den
Nedávno nám učitel na programování vytvořil flash paměti s distribucí fedori 9. Po pár hodinách používání se mi opravdu tento OS zalíbil a proto uvažuji o nahrazení oken za linux. Ovšem nastal problém jelikož linuxu vůbec nerozumím docvaklo mi, že bez internetu se toho asi moc nenaučím už jsem nějak tak pochopil, že internet je u linux základ už kvůli instalaci všemožných software. Proto chci požádát vás zkušenější zda by jste mi nemohli poradit jak se dají instalovat ovladače na ADU-E100H modem od O2. Už jsem projel pár návodu, ale vůbec jsem jim nerozuměl, všude se píše, že se dělají zásahy do jádra nerad bych si ho nějak pozměnil k nefunkčnosti. A ještě k tomu to byli návody na jiné distribuce než je Fedora 9.
Přdem díky za pomoc.
Žádné zásahy do jádra ani nic podobného se dělat nemusí. Tento modem jsem zprovoznil podle nějakého návodu (bohužel už si nepamatuju jakého) na Arch linuxu přes wvdial, ale nejsem u toho, takže ti nemůžu tu konfiguraci poslat. Radši si nainstaluj nejnovější distribuci Ubuntu a to ti hned při startu samo nabídne zprovoznit ten modem grafickým klikátkem.
Jo o ubuntu jsem taky přemýšlel, jenže my se ted budeme ucit v ty fedore ve škole takže bych raději zůstal u ní. Nejspíš mi s tim modemem pomůže učitel takže v poho. Ale přesto díky.
Tiskni
Sdílej: