Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla minulá týden vydána v nové verzi 2.0.0. Zásadně bylo zmodernizováno uživatelské rozhraní. Přibyla možnost přepínat aplikaci mezi světlým a tmavým režimem. Současně byl publikován rozhovor QaA: Projekt Datovka očima vývojářů.
Multiplatformní open source aplikace scrcpy (Wikipedie) pro zrcadlení obrazovky i audia připojeného zařízení se systémem Android na desktopu a umožňující ovládání tohoto zařízení z desktopu, byla vydána v nové verzi 2.3.
Včera skončila upstream podpora PHP 8.0. Podporované verze jsou 8.1, 8.2 a 8.3.
Představen byl herní notebook TUXEDO Sirius 16 - Gen1 s 16,1palcovým displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, 8jádrovým CPU AMD Ryzen 7 7840HS a GPU AMD Radeon RX 7600M XT 8 GB. V konfiguraci si lze vybrat až 96 GB RAM. Hmotnost notebooku je 2,3 kg. Koupit jej lze s nainstalovaným TUXEDO OS nebo Ubuntu 22.04 LTS. Cena začíná na 1 699 eurech (41 500 korun).
Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní dospěl do verze 1.0.0.
LibreOffice Viewer je zpět na Google Play. Byl tam již dříve, ale kvůli chybovosti byl v roce 2020 odstraněn. Pravidelně aktualizovaný LibreOffice Viewer lze instalovat také z F-Droidu.
Byla vydána OpenMandriva Lx 5.0 s kódovým názvem Iodine. Po více než roce a půl od předchozí stabilní verze 4.3. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Ansel (GitHub) je program pro úpravu digitálních fotografií. Jedná se o fork Darktable. Autorem je Aurélien Pierre, bývalý vývojář Darktable.
Microsoft předal realtimový operační systém Azure RTOS nadaci Eclipse (Microsoft, Eclipse). Nově se jmenuje Eclipse ThreadX (Wikipedie) a k dispozici je pod licencí MIT. Detaily ve FAQ.
zdravím. tak myslím že sa mi podarilo nainštalovať quaggu lebo v /usr/local/etc mám súbory ako ripd.conf osfp.conf atd prečítal som si návod ale nechápem teraz zadávaniu príkazom to ich mám tie príkazy ako napr router rip atd umiestnovať do týchto konfiguračných súborov??? alebo treba quaggu zapnúť v terminály?? fakt nerozumiem kompilácia došla dokonca bez chyby ale teraz som z toho zmetený mohli by ste ma trochu nasmerovať ?? za rady veľmi pekne ďakujem.
jj návod mám aj som ho čítal ale napríklad pri zadaní do terminálu : telnet localhost 2601 mi napíše že sa nemôže pripojiť k vzdialenému hostu takže ja vlastne ani neviem čí mám nainštalovanú quaggu správne alebo nie . v /usr/local/etc mám akurát súbory ripd.conf.sample čo je iba nejaká ukážka smerovania ale kde vlastne tie príkazy mám písať fakt neviem a v návode to nie je dobre popísané preto hĺadám niekoho kto už v tomto programe robil aby ma nasmeroval ako mám ďalej postupovať.
Hmmm, v /etc/init.d mam mj. bgpd, ospfd, ospf6d, ripd, ripngd, zebra, zebra. A zebru mam stoplou ...
# /etc/init.d/zebra status * status: stoppedjelikož si s tim zatim nehraju a nemam konfiguraci hotovou, předpokládam, že až bych konf měl, spustil zebru, tak bych se i zatelnetil na localhost.
Tiskni
Sdílej: