abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1995 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Jak nahrát zvuk ze soundcard

    robotics avatar 15.2.2009 10:01 robotics | skóre: 29 | blog: o_vsem_moznem
    Jak nahrát zvuk ze soundcard
    Přečteno: 567×

    Dobry den, mam takovy problem, kdyz si spustim nejakej program, třeba hru v ktery sou zvuky a ja si je chci nahrat do wavu třeba, tak mi to nejde. V /dev/ nemam vubec /dev/audio ani /dev/dsp a predpokladam ze bez techto zarizeni nic nenahraju. Mam je tam pridat ručně? touch /dev/dsp.. ? Zkoušel sem to nahravat tak, že sem spustil hru, pak spustil audacity, v nastaveni zkoušel ruzna zarizeni pro nahravani a ani jedno nic nenahralo.

    Debian Lenny

      Sound Card - HDA Intel, chip - Realtek ALC885

     

    Děkuji za odpovědi

    Odpovědi

    robotics avatar 15.2.2009 10:53 robotics | skóre: 29 | blog: o_vsem_moznem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nahrát zvuk ze soundcard

    Tak sem pokročil. V gmix sem zapnul a zvednul hlasitost u Zaznam, Zaznam 1, Zaznam 2, Digital, IEC958. Kdyz pak spustim grecorder a vyzkousim vsechny nahoře uvedené, tak mi to nahrava jen nejakej šum. :-(

    15.2.2009 10:53 Ash | skóre: 53
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nahrát zvuk ze soundcard
    Máte podporu v jádře?
    grep SND_HDA_CODEC_REALTEK /usr/src/linux/.config
    grep SOUND /usr/src/linux/.config
    grep SND_PCI /usr/src/linux/.config
    grep SND_HDA_INTEL /usr/src/linux/.config
    robotics avatar 15.2.2009 11:01 robotics | skóre: 29 | blog: o_vsem_moznem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nahrát zvuk ze soundcard


    martin@debian:~$ grep SND_HDA_CODEC_REALTEK /usr/src/linux/.config
    CONFIG_SND_HDA_CODEC_REALTEK=y
    martin@debian:~$ grep SOUND /usr/src/linux/.config
    CONFIG_SOUND=m
    CONFIG_SOUND_PRIME=m
    CONFIG_SOUND_TRIDENT=m
    CONFIG_SOUND_OSS=m
    # CONFIG_SOUND_TRACEINIT is not set
    # CONFIG_SOUND_DMAP is not set
    CONFIG_SOUND_SSCAPE=m
    CONFIG_SOUND_VMIDI=m
    CONFIG_SOUND_TRIX=m
    CONFIG_SOUND_MSS=m
    CONFIG_SOUND_MPU401=m
    CONFIG_SOUND_PAS=m
    CONFIG_SOUND_PSS=m
    CONFIG_SOUND_SB=m
    CONFIG_SOUND_YM3812=m
    CONFIG_SOUND_UART6850=m
    CONFIG_SOUND_AEDSP16=m
    CONFIG_SOUND_KAHLUA=m
    martin@debian:~$ grep SND_PCI /usr/src/linux/.config
    martin@debian:~$ grep SND_HDA_INTEL /usr/src/linux/.config
    CONFIG_SND_HDA_INTEL=m
    martin@debian:~$

    To PCI mi nic nevypsalo..t o asi bude ta chyba?

    15.2.2009 12:24 Ash | skóre: 53
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nahrát zvuk ze soundcard
    A zavedené ty moduly by byly? lsmod | grep snd
    robotics avatar 15.2.2009 12:28 robotics | skóre: 29 | blog: o_vsem_moznem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nahrát zvuk ze soundcard

    martin@debian:~$ lsmod | grep snd
    snd_hda_intel         434904  5
    snd_pcm                81672  2 snd_hda_intel
    snd_seq                54304  0
    snd_timer              25744  3 snd_pcm,snd_seq
    snd_seq_device         11668  1 snd_seq
    snd                    63688  13 snd_hda_intel,snd_pcm,snd_seq,snd_timer,snd_seq_device
    soundcore              12064  1 snd
    snd_page_alloc         13072  2 snd_hda_intel,snd_pcm

    vypada to ze jo.

    15.2.2009 13:27 Ash | skóre: 53
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nahrát zvuk ze soundcard
    Možná (když toužíte po OSS zařízení /dev/dsp) by se hodila alsa emulace OSS, koukněte ještě do konfiguráku jádra po "CONFIG_SND_OSSEMUL", jestli je aktivovaná, prípadě to pak chce moduly jako snd_pcm_oss, snd_mixer_oss, snd_seq_oss. Ne že bych tomu moc rozuměl :) mám jen matnou představu.
    robotics avatar 15.2.2009 13:32 robotics | skóre: 29 | blog: o_vsem_moznem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nahrát zvuk ze soundcard

    Ja nevim jestli mam po /dev/dsp toužit právě :-), protože prostě jen chci aby mi to nahrálo zvuk ze spusteny aplikace. Nahralo mi to sice šum, ale trochuto tam v pozadi bylo slyšet to co hralo, ale nejsu si jisty jestli mi to nahodou nenahralo z microfonu kterej mam na klavesnici , ale to asi ne, pač ho nemam zapojenej ten jack. Takže neco to z PC karty sound nahralo. Ale s velkym šumem. Takže vlastne nevim jestli vubec /dev/dsp je k tomu nahravani potřeba. Třeba ne.

    15.2.2009 14:14 Ash | skóre: 53
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nahrát zvuk ze soundcard
    Podle mne je lepší (resp. neškodí) mít rozchozenou emulaci staršího OSS prostřednictvím novější alsy, některé aplikace to asi uvítají. To se pak používá zařízení /dev/dsp, které by po zavedení modulů mělo vzniknout. Alsa zařízení jsou v /dev/snd/. Ovládání alsa zařízení by měl zvládnout alsamixer, ale mám zkušenost že třeba v KDE jsem musel nainstalovat kmix abych mohl odblokovat mikrofon :) Možná to šlo nějak jinak ale s alsamixerem jsem si kupodivnu nevystačil.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.