Bylo vydáno Eclipse IDE 2024-09 aneb Eclipse 4.33. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.3 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.
Ve FreeBSD byla nalezena a opravena kritická bezpečnostní chyba CVE-2024-43102 s CVSS 10.
K posouzení byly předány patche přidávající do linuxových stromů zařízení (device trees) zařízení s SoC A7 až A11 od Applu (iPhone, iPad, iPod a Apple TV).
Vývoj webového prohlížeče nad renderovacím jádrem Servo, aktuální příspěvek na blogu Serva (Wikipedie). Vedle referenčního prohlížeče servoshell vzniká prohlížeč Verso. Vyzkoušet lze noční sestavení.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 16.0. Přidáno bylo 5 185 nových znaků. Celkově jich je 154 998. Přibylo 7 nových Emoji.
Byla vydána první major verze 1.0 oficiálního firmwaru pro zařízení Flipper Zero (Wikipedie). Po třech letech vývoje. Přehled novinek i s náhledy a videi v příspěvku na blogu: podpora aplikací třetích stran, nový NFC podsystém, podpora JavaScriptu pro psaní aplikací, vylepšení spotřeby, zrychlení Bluetooth přenosu…
Radicle, distribuovaná alternativa k softwaru pro spolupráci jako např. GitLab, byl vydán ve verzi 1.0. Nyní obsahuje nad gitem postavený, rozšiřitelný protokol pro diskuze a nakládání s patchi, autentizaci a autorizaci, integraci Toru a uživatelské rozhraní v příkazovém řádku či jednoduché webové rozhraní pro prohlížení repozitářů. Projekt byl dříve představen a diskutován na Linux Weekly News.
Byla vydána nová verze 6.7 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.5.3. Thunderbird na verzi 115.15.0. OnionShare z verze 2.2 na verzi 2.6.
Rozsudky Soudního dvora Evropské unie ve věcech C-465/20 P (Apple) a C-48/22 P (Google a Alphabet): Irsko poskytlo společnosti Apple protiprávní daňová zvýhodnění ve výši 13 miliard eur a je povinné je získat zpět. Byla potvrzena pokuta ve výši 2,4 miliardy eur uložená společnosti Google za to, že zneužívala svého dominantního postavení tím, že upřednostňovala vlastní službu srovnávání výrobků.
Zdravim vsechny. Posledni dobou se mi cim dal tim casteji zobrazuje pri pokusu pripojeni na nejakou url hlaska :
"
You don't have permission to access the requested object. It is either read-protected or not readable by the server.
If you think this is a server error, please contact the webmaster."
Az si zacinam myslet ze v takovych ohromnych poctech to snad neni mozne a zacinam hledat chybu v sobe. Muze to tak byt???
(Napriklad v odkazu www.windowsservercatalog.com/svvp.aspx vedouci na stranku microsoftu uvedenou v distribucnich novinkach.)
Proste hledam duvod proc je vsechno read-protected a jestli nahodou neni vina u me. Dik za reakce
+1, výstup wiresharka bych viděl jako rozhodující pro info odkud ten paket/info pochází.
O2 klasickej modem za par korun
/etc/hosts
jsou záznamy jenom pro localhost
?
/etc/hosts jsou jen pro localhost. Jedine co me napada: nedavno mi "zrychlovali" internet, na cz.o2.com sem nasel ze muj modem (zyxel prestige 600) patri mezi problemove. Ale nevim co si pod tim mam predstavit. Ze by treba blokoval nejake stranky po tom co mi navysili rychlost :-P to se mi nezda ....
Jinak po urcite dobe cca 10 min jsou stranky zase funkcni a nefungujou jine
Stranky mi nefunguji ve vsech prohlizecich, ale jejich nefunkcnost je rek bych zcela nahodna - tatez stranka jde, nejde jina :-O
Jestli teda este muze napomoci - nemuzu se zvenci pripojit na sveho apache, este asi pred tydnem to slo - stranka proste nejde. Port 80 ovsem funguje a zvenci je viditelny. Jedu na gentoo (ACCEPT_KEYWORDS="~amd64" verze maniak a system mam porad tak trosku roz****y, cemuz asi prikladam nejvetsi vinu.
iptables -nvL iptables -nvL -t nat
To Bohuzel nemohu, protoze iptables nemam, firewall nepouzivam a NATu prilohu muzu poslat jedine tak mapovani portu z routeru?? (Ps: Vim ze bych to pouzivat mel :-X)
Na routeru jsem nic nemelnil nastaveno je vse na 10000% spravne. Navic pododykam ze mam doma 3 stolni pocitace (10.0.0.1 - 10.0.0.3) a vsechny maji stejny problem :(
Tak mi to nedalo a domu sem se vratil predcasne . Problem vyresen. Po "zrychleni" internetu mi totiz telefonica O2 zmenila i IP adresu. Nepochopil sem presne k cemu dochazelo ale na jednom miste bylo nacitani ip routeru automaticke (DNS) ale jinde byla porad nastavena ta stara - to zpusobovalo ze jsem se nemohl pripojit na sveho apache. Zatim letam na internetu jak divi a na "vyse" uvedenou problematickou hlasku jsem zatim nenarazil tak doufam ze je to vyreseno nadobro. Chyba tedy skutecne byla na routeru, cimz bych chtel podekovat Filipu Jirsákovi za pomoc a poprat hodne stesti.
Ja bych rekl ze pevnou ip, jakozto verejnou mit musim. Prece kdyz mam pod nejakou ip zaregistrovany "synonymum" v textove podobe - stranku, tak oni nemohou vedet jak se mi ta ip meni a na jakou se mi meni. Myslim ze mi ji prave zmenili jednou a to jednorazove - po zrychleni pripojeni
Co vim, tak jestli je IP pevná nebo dynamická je uvedeno ve smlouvě, mimo to by to mělo být poznat podle patřičného rozsahu - statické i dynamické spolu "nesousedí".
Ale zvenku me predtim videli pres rok porad na stejne ip - proto soudim ze mam pevnou. Nebo sem to spatne pochopil?
Taky jsem měl asi 2-3 roky dynamickou IP adresu stejnou. Dyndns je na to stavěný, na modemu ho mam nastavený; taky mi někdy začátkem roku změnili IP adresu.
Tak to mam potom asi dynamickou protoze mi nikdo vedet nedal :-p
Tiskni Sdílej: