Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
Minulý týden proběhla openSUSE Conference 2023. Mimo jiné bylo oznámeno přejmenování systému MicroOS Desktop. MicroOS Desktop GNOME byl přejmenován na openSUSE Aeon a MicroOS Desktop Plasma na openSUSE Kalpa.
Zdravim vsechny. Posledni dobou se mi cim dal tim casteji zobrazuje pri pokusu pripojeni na nejakou url hlaska :
"
You don't have permission to access the requested object. It is either read-protected or not readable by the server.
If you think this is a server error, please contact the webmaster."
Az si zacinam myslet ze v takovych ohromnych poctech to snad neni mozne a zacinam hledat chybu v sobe. Muze to tak byt???
(Napriklad v odkazu www.windowsservercatalog.com/svvp.aspx vedouci na stranku microsoftu uvedenou v distribucnich novinkach.)
Proste hledam duvod proc je vsechno read-protected a jestli nahodou neni vina u me. Dik za reakce
+1, výstup wiresharka bych viděl jako rozhodující pro info odkud ten paket/info pochází.
O2 klasickej modem za par korun
/etc/hosts
jsou záznamy jenom pro localhost
?
/etc/hosts jsou jen pro localhost. Jedine co me napada: nedavno mi "zrychlovali" internet, na cz.o2.com sem nasel ze muj modem (zyxel prestige 600) patri mezi problemove. Ale nevim co si pod tim mam predstavit. Ze by treba blokoval nejake stranky po tom co mi navysili rychlost :-P to se mi nezda ....
Jinak po urcite dobe cca 10 min jsou stranky zase funkcni a nefungujou jine
Stranky mi nefunguji ve vsech prohlizecich, ale jejich nefunkcnost je rek bych zcela nahodna - tatez stranka jde, nejde jina :-O
Jestli teda este muze napomoci - nemuzu se zvenci pripojit na sveho apache, este asi pred tydnem to slo - stranka proste nejde. Port 80 ovsem funguje a zvenci je viditelny. Jedu na gentoo (ACCEPT_KEYWORDS="~amd64" verze maniak a system mam porad tak trosku roz****y, cemuz asi prikladam nejvetsi vinu.
iptables -nvL iptables -nvL -t nat
To Bohuzel nemohu, protoze iptables nemam, firewall nepouzivam a NATu prilohu muzu poslat jedine tak mapovani portu z routeru?? (Ps: Vim ze bych to pouzivat mel :-X)
Na routeru jsem nic nemelnil nastaveno je vse na 10000% spravne. Navic pododykam ze mam doma 3 stolni pocitace (10.0.0.1 - 10.0.0.3) a vsechny maji stejny problem :(
Tak mi to nedalo a domu sem se vratil predcasne . Problem vyresen. Po "zrychleni" internetu mi totiz telefonica O2 zmenila i IP adresu. Nepochopil sem presne k cemu dochazelo ale na jednom miste bylo nacitani ip routeru automaticke (DNS) ale jinde byla porad nastavena ta stara - to zpusobovalo ze jsem se nemohl pripojit na sveho apache. Zatim letam na internetu jak divi a na "vyse" uvedenou problematickou hlasku jsem zatim nenarazil tak doufam ze je to vyreseno nadobro. Chyba tedy skutecne byla na routeru, cimz bych chtel podekovat Filipu Jirsákovi za pomoc a poprat hodne stesti.
Ja bych rekl ze pevnou ip, jakozto verejnou mit musim. Prece kdyz mam pod nejakou ip zaregistrovany "synonymum" v textove podobe - stranku, tak oni nemohou vedet jak se mi ta ip meni a na jakou se mi meni. Myslim ze mi ji prave zmenili jednou a to jednorazove - po zrychleni pripojeni
Co vim, tak jestli je IP pevná nebo dynamická je uvedeno ve smlouvě, mimo to by to mělo být poznat podle patřičného rozsahu - statické i dynamické spolu "nesousedí".
Ale zvenku me predtim videli pres rok porad na stejne ip - proto soudim ze mam pevnou. Nebo sem to spatne pochopil?
Taky jsem měl asi 2-3 roky dynamickou IP adresu stejnou. Dyndns je na to stavěný, na modemu ho mam nastavený; taky mi někdy začátkem roku změnili IP adresu.
Tak to mam potom asi dynamickou protoze mi nikdo vedet nedal :-p
Tiskni
Sdílej: