NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Zdravim vsechny. Posledni dobou se mi cim dal tim casteji zobrazuje pri pokusu pripojeni na nejakou url hlaska :
"
You don't have permission to access the requested object. It is either read-protected or not readable by the server.
If you think this is a server error, please contact the webmaster."
Az si zacinam myslet ze v takovych ohromnych poctech to snad neni mozne a zacinam hledat chybu v sobe. Muze to tak byt???
(Napriklad v odkazu www.windowsservercatalog.com/svvp.aspx vedouci na stranku microsoftu uvedenou v distribucnich novinkach.)
Proste hledam duvod proc je vsechno read-protected a jestli nahodou neni vina u me. Dik za reakce
+1, výstup wiresharka bych viděl jako rozhodující pro info odkud ten paket/info pochází.
O2 klasickej modem za par korun
/etc/hosts
jsou záznamy jenom pro localhost
?
/etc/hosts jsou jen pro localhost. Jedine co me napada: nedavno mi "zrychlovali" internet, na cz.o2.com sem nasel ze muj modem (zyxel prestige 600) patri mezi problemove. Ale nevim co si pod tim mam predstavit. Ze by treba blokoval nejake stranky po tom co mi navysili rychlost :-P to se mi nezda ....
Jinak po urcite dobe cca 10 min jsou stranky zase funkcni a nefungujou jine
Stranky mi nefunguji ve vsech prohlizecich, ale jejich nefunkcnost je rek bych zcela nahodna - tatez stranka jde, nejde jina :-O
Jestli teda este muze napomoci - nemuzu se zvenci pripojit na sveho apache, este asi pred tydnem to slo - stranka proste nejde. Port 80 ovsem funguje a zvenci je viditelny. Jedu na gentoo (ACCEPT_KEYWORDS="~amd64" verze maniak a system mam porad tak trosku roz****y, cemuz asi prikladam nejvetsi vinu.
iptables -nvL iptables -nvL -t nat
To Bohuzel nemohu, protoze iptables nemam, firewall nepouzivam a NATu prilohu muzu poslat jedine tak mapovani portu z routeru?? (Ps: Vim ze bych to pouzivat mel :-X)
Na routeru jsem nic nemelnil nastaveno je vse na 10000% spravne. Navic pododykam ze mam doma 3 stolni pocitace (10.0.0.1 - 10.0.0.3) a vsechny maji stejny problem :(
Tak mi to nedalo a domu sem se vratil predcasne . Problem vyresen. Po "zrychleni" internetu mi totiz telefonica O2 zmenila i IP adresu. Nepochopil sem presne k cemu dochazelo ale na jednom miste bylo nacitani ip routeru automaticke (DNS) ale jinde byla porad nastavena ta stara - to zpusobovalo ze jsem se nemohl pripojit na sveho apache. Zatim letam na internetu jak divi a na "vyse" uvedenou problematickou hlasku jsem zatim nenarazil tak doufam ze je to vyreseno nadobro. Chyba tedy skutecne byla na routeru, cimz bych chtel podekovat Filipu Jirsákovi za pomoc a poprat hodne stesti.
Ja bych rekl ze pevnou ip, jakozto verejnou mit musim. Prece kdyz mam pod nejakou ip zaregistrovany "synonymum" v textove podobe - stranku, tak oni nemohou vedet jak se mi ta ip meni a na jakou se mi meni. Myslim ze mi ji prave zmenili jednou a to jednorazove - po zrychleni pripojeni
Co vim, tak jestli je IP pevná nebo dynamická je uvedeno ve smlouvě, mimo to by to mělo být poznat podle patřičného rozsahu - statické i dynamické spolu "nesousedí".
Ale zvenku me predtim videli pres rok porad na stejne ip - proto soudim ze mam pevnou. Nebo sem to spatne pochopil?
Taky jsem měl asi 2-3 roky dynamickou IP adresu stejnou. Dyndns je na to stavěný, na modemu ho mam nastavený; taky mi někdy začátkem roku změnili IP adresu.
Tak to mam potom asi dynamickou protoze mi nikdo vedet nedal :-p
Tiskni
Sdílej: