abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 10:11 | IT novinky

    V pořadí šestou knihou autora Martina Malého, která vychází v Edici CZ.NIC, správce české národní domény, je titul Kity, bity, neurony. Kniha s podtitulem Moderní technologie pro hobby elektroniku přináší ucelený pohled na svět současných technologií a jejich praktické využití v domácích elektronických projektech. Tento knižní průvodce je ideální pro každého, kdo se chce podívat na současné trendy v oblasti hobby elektroniky, od

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:11 | Komunita

    Linux Foundation zveřejnila Výroční zprávu za rok 2025 (pdf). Příjmy Linux Foundation byly 311 miliónů dolarů. Výdaje 285 miliónů dolarů. Na podporu linuxového jádra (Linux Kernel Project) šlo 8,4 miliónu dolarů. Linux Foundation podporuje téměř 1 500 open source projektů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:11 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.12.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:00 | Nová verze

    OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | IT novinky

    Kriminalisté z NCTEKK společně s českými i zahraničními kolegy objasnili mimořádně rozsáhlou trestnou činnost z oblasti kybernetické kriminality. V rámci operací OCTOPUS a CONNECT ukončili činnost čtyř call center na Ukrajině. V prvním případě se jednalo o podvodné investice, v případě druhém o podvodné telefonáty, při kterých se zločinci vydávali za policisty a pod legendou napadeného bankovního účtu okrádali své oběti o vysoké finanční částky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 14:44 | IT novinky

    Na lepší pokrytí mobilním signálem a dostupnější mobilní internet se mohou těšit cestující v Pendolinech, railjetech a InterPanterech Českých drah. Konsorcium firem ČD - Telematika a.s. a Kontron Transportation s.r.o. dokončilo instalaci 5G opakovačů mobilního signálu do jednotek Pendolino a InterPanter. Tento krok navazuje na zavedení této technologie v jednotkách Railjet z letošního jara.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 12:22 | Bezpečnostní upozornění

    Rozšíření webového prohlížeče Urban VPN Proxy a další rozšíření od stejného vydavatele (např. 1ClickVPN Proxy, Urban Browser Guard či Urban Ad Blocker) od července 2025 skrytě zachytávají a odesílají celé konverzace uživatelů s AI nástroji (včetně ChatGPT, Claude, Gemini, Copilot aj.), a to nezávisle na tom, zda je VPN aktivní. Sběr probíhá bez možnosti jej uživatelsky vypnout a zahrnuje plný obsah dotazů a odpovědí, metadata relací i

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 05:22 | Zajímavý software

    QStudio, tj. nástroj pro práci s SQL podporující více než 30 databází (MySQL, PostgreSQL, DuckDB, QuestDB, kdb+, …), se stal s vydáním verze 5.0 open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 259 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:55 | Zajímavý článek

    Cloudflare Radar poskytuje aktuální informace o globálním internetovém provozu, útocích nebo trendech. Publikován byl celkový přehled za rok 2025. Globální internetový provoz vzrostl v roce 2025 o 19 %.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (0%)
     (0%)
     (0%)
     (0%)
     (0%)
     (0%)
     (33%)
     (33%)
     (33%)
    Celkem 6 hlasů
     Komentářů: 8, poslední dnes 12:39
    Rozcestník

    Dotaz: tar (přes nssbackup) nevytvoří archiv

    18.2.2009 18:39 Někdo jiný | skóre: 18 | blog: Někde jinde
    tar (přes nssbackup) nevytvoří archiv
    Přečteno: 211×
    Hledal jsem nějakou aplikaci na usnadnění zálohování. Vyzkoušel jsem SBackup (podle nedávného článku na LinuxExpres), ale program mi nefungoval a nikde jsem z něj nenašel žádné chybové hlášky. Potom jsem našel NSsbackup. Celkem se mi ten program líbí, jenom nezálohuje.

    Celý proces zálohování je (asi) v pořádku až do spuštění samotného tar na vytvoření archivu. Proces se spustí a vytíží jedno jádro na 100%, archiv taky vytvoří, ale má velikost 0 a nemění se. Samotný příkaz vypadá takto a když ho spustím samotný, taky nic neudělá.

    tar -cS --bzip2 --directory=/ --ignore-failed-read --files-from=/mnt/backup/2009-02-18_16.58.37.636032.hlavni-pc.ful/includes.list.tmp --exclude-from=/mnt/backup/2009-02-18_16.58.37.636032.hlavni-pc.ful/excludes.list.tmp --file=/mnt/backup/2009-02-18_16.58.37.636032.hlavni-pc.ful/files.tar.bz2 --listed-incremental=/tmp/nssbackup/files.snar

    Když vynechám tu --listed-incremental část, tak se archiv sice vytvoří, ale zase z něj nemůžu přes NSsbackup zálohu obnovit.

    Můžete mi poradit, kde může být chyba a jak ji opravit? Používám Debian unstable a NSsbackup mám nainstalovný z jejich PPA archivu.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    18.2.2009 23:30 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: tar (přes nssbackup) nevytvoří archiv

    -cS

    Vytvor novy archyv a efektivne pracuj s malimi soubory.

    --bzip2

    Profiltruj archiv skrz bzip2 (-j ,ale takto je lepsi, pouzivase pri dekompresi .bz2?)

    --directory=/

    Zmen aresar na /. (-C /, --directory /)

    --ignore-failed-read

    Neskonci pri non-zero status souboru, nebo necitelnem souboru.

    --files-from=/mnt/backup/2009-02-18_16.58.37.636032.hlavni-pc.ful/includes.list.tmp

    Ziskej nazvy k archyvaci/obnove ze souboru x.

    --exclude-from=/mnt/backup/2009-02-18_16.58.37.636032.hlavni-pc.ful/excludes.list.tmp

    Vyjmi soubory ze souboru x.

    --file=/mnt/backup/2009-02-18_16.58.37.636032.hlavni-pc.ful/files.tar.bz2

    Pouzi tento archyvovaci soubor/ stdout.

    --listed-incremental=/tmp/nssbackup/files.snar

    Vytvor/vylistu/extrahuj novy inkrementalni zalohu.

    ----------------------

    Takze bud je seznam k zalohovani v /tmp prazdny,

    nebo je prazdny original..

    Jinak je komand v poradku.

    Nic jineho nevidim,

    NN

     

    19.2.2009 19:59 Někdo jiný | skóre: 18 | blog: Někde jinde
    Rozbalit Rozbalit vše Re: tar (přes nssbackup) nevytvoří archiv
    Díky za vysvětlení příkazu, už aspoň vím, co to vlastně dělá. Problém byl nakonec asi v tom, že NSsbackup to spouštěl s nice 19, takže to jenom trvalo pekelně dlouho. Stačilo jenom změnit prioritu a už to proběhlo v pohodě.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.