Společnost OpenAI představila novou řadu svých AI modelů OpenAI o1 navržených tak, aby "strávily více času přemýšlením, než zareagují". Videoukázky na 𝕏 nebo YouTube.
Sailathon 24, tj. hackathon mobilního operačního systému Sailfish OS, proběhne od 27. do 30. září v Praze na Strahově ve školícím centru Silicon Hill.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.5 LTS, tj. páté opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish. Stejně tak Kubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Budgie 22.04.5 LTS, Ubuntu MATE 22.04.5 LTS, Lubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Kylin 22.04.5 LTS, Ubuntu Studio 22.04.5 LTS a Xubuntu 22.04.5 LTS.
Byla publikována veřejná Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby za rok 2023 (pdf).
Byla vydána nová verze 8.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Společnost Juno Computers prodávající počítače s předinstalovaným Linuxem má nově v nabídce linuxový tablet Juno Tab 3. Na výběr je Mobian Phosh, Ubuntu 24.04 (GNOME) a Kubuntu 24.04 (KDE Plasma). Cena začíná na 699 dolarech.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.1. Přehled novinek v Changelogu. Přináší modernizovaný vzhled a ovládání. Přepínat se lze mezi základním a rozšířeným uživatelským rozhraním. NAT nově podporuje IPv6. Linuxový hostitel a host mohou sdílet schránku na Waylandu.
Organizátoři konference LinuxDays 2024 vydali program a zároveň otevřeli registrace. Akce se uskuteční 12. a 13. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích, kde vás čekají přednášky, workshopy, stánky a spousta chytrých lidí. Vstup na akci je zdarma.
Blíží se vydání FreeCADu 1.0. Vydána byla první RC verze tohoto svobodného multiplatformního parametrického 3D CADu. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2024-09 aneb Eclipse 4.33. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Dobrý den,
mám adresář, kde je několik set souborů v tomto formátu: list_290109_01.pdf , kde je dd/mm/rr_pořadí.
Bohužel se mi u všech souborů změnilo datum. Můžete mi říct, jak podle toho názvu všem souborům to datum změním?
Díky.
No, resit se to da plno zpusoby. Ja bych na to sel asi tak, ze bych pres find vylistoval adresar, pres sed nebo awkacko udaje ze souboru vytahnul regexem a pak zmenil datum souboru pres touch. Mozna je to moc slozite a nekdo by to udelal rychleji nejak jinak.
Hmmmm... jsem zacatecnik a tohle je pro me spanelska vesince...
find . -print | perl -pe 's/^.*_(\d\d)(\d\d)(\d\d)_.*\n$/20\3-\2-\1 $_/' | while read d n; do touch -d $d "$n"; done
No skoro to funguje, diky! Jen me to ale napise:
touch: neplatný formát data „.“
A u nejakych souboru je rok 00:00 a u jinych 2008 (coz je dobre) .... nevim, vubec, kde hledat chybku..
-mindepth 1
.
Myslim, ze to nebude mit vliv.. vsechny soubory mam v jednom adresari, kde to spoustim...
Myslim, ze to nebude mit vliv..Ach jo.
find . -print . <- tohle je ta tečka, na kterou to řve ./1.txt ./2.txtversus
find . -mindepth 1 -print ./1.txt ./2.txt
Pardon uz to nerve, ale rok se stejne u nejakych souboru neprepsal --> 00:00
list_DDMMYY_NN.pd
f to asi nebude. Nějaký příklad?
Takze soubory vypadaji takto: list_251108_01.pdf . Zhruba pulku jich to prejmenovalo a pulku ne... Ty neprejmenovane jsem na zkousku dal do zvlastniho adresare a neprejmenovalo to stejne zase ani jeden. Takze se na tom prikazu neco nelibi, nevim ale co, je to pojmenovany "stejne" jako ty prejmenovany ... stejny prava atd..
ls -l --full-timea uvidíte sám. Formát výpisu lze korigovat proměnnou LC_TIME.
_TIME=en_US. bash$ LC_TIME=en_US ls -l total 0 -rw------- 1 ash users 0 2008-11-24 00:00 list_251108_01.p
No jo, pravda.. hlava mapa Takhle mi to staci, za nejakou dobu se to samo zmeni na rok a bude klid.. diky.
Proc se mi meni datum a cas souboru, ktery kopiruju na mountly sitovy disk?
Tiskni Sdílej: