Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Zdravím,
měl bych dotaz týkající se OpenOffice.org a kompozitních správců oken.
Po nainstalování a spuštění Compiz-fusion jsem si všimnul (no ono mě to vlastně pořádně praštilo do očí), že text v roletových menu, informačních a jiných oknech v OpenOffice.org zmizel. Abych byl přesnější, tak on tam stále je, ale má nastavenu stejnou barvu jako má pozadí a tudíž je pro mě neviditelný.
Když compiz-fusion vypnu (tj. o okna se mi stará Metacity - používám GNOME), tak je vše v pořádku.
Problém se opět objeví, když si v "registrech" Metacity zapnu kompizitní rozšíření. Vím, že toto rozšíření je zatím pouze experimentální, ale až na toto chování OpenOffice.org funguje bezchybně.
Ostatní aplikace se chovají korektně ať už s kompozitním rozšířením/správcem oken tak i bez něj.
Neexistuje náhodou nějaké řešení? Hledal jsem tady na Abíčku i na stránkách OpenOffice.org, ale nic jsem ohledně tohoto problému nenašel (možná jsem hledal špatně ).
Všem to funguje v pohodě? Nikoho nenapadá, čím by to mohlo být?
Tak si odpovím sám - nejspíš to má na svědomí ovladač ke grafické kartě NVIDIA a mělo by to s největší pravděpodobností být opraveno v nové verzi ovladačů NVIDIA 96.43.10
OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation OpenGL renderer string: GeForce 7600 GS/PCI/SSE2 OpenGL version string: 2.1.2 NVIDIA 180.29
Tiskni
Sdílej: