Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Zdravím,
měl bych dotaz týkající se OpenOffice.org a kompozitních správců oken.
Po nainstalování a spuštění Compiz-fusion jsem si všimnul (no ono mě to vlastně pořádně praštilo do očí), že text v roletových menu, informačních a jiných oknech v OpenOffice.org zmizel. Abych byl přesnější, tak on tam stále je, ale má nastavenu stejnou barvu jako má pozadí a tudíž je pro mě neviditelný.
Když compiz-fusion vypnu (tj. o okna se mi stará Metacity - používám GNOME), tak je vše v pořádku.
Problém se opět objeví, když si v "registrech" Metacity zapnu kompizitní rozšíření. Vím, že toto rozšíření je zatím pouze experimentální, ale až na toto chování OpenOffice.org funguje bezchybně.
Ostatní aplikace se chovají korektně ať už s kompozitním rozšířením/správcem oken tak i bez něj.
Neexistuje náhodou nějaké řešení? Hledal jsem tady na Abíčku i na stránkách OpenOffice.org, ale nic jsem ohledně tohoto problému nenašel (možná jsem hledal špatně ).
Všem to funguje v pohodě? Nikoho nenapadá, čím by to mohlo být?
Tak si odpovím sám - nejspíš to má na svědomí ovladač ke grafické kartě NVIDIA a mělo by to s největší pravděpodobností být opraveno v nové verzi ovladačů NVIDIA 96.43.10
OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation OpenGL renderer string: GeForce 7600 GS/PCI/SSE2 OpenGL version string: 2.1.2 NVIDIA 180.29
Tiskni
Sdílej: