Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána ve verzi 5.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Byla vydána Java 20 / JDK 20. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 7. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze je 17.
Google spustil konverzační AI Bard. Vyzkoušet lze zatím pouze ve Spojených státech a Spojeném království. Více v Bard FAQ.
David Buchanan na svém blogu rozebírá zranitelnost acropalypse (CVE-2023-21036) telefonů Google Pixel. Z výřezu (crop) snímku obrazovky vytvořeného integrovanou aplikací Markup může být možné částečné obnovení původního snímku obrazovky. Viz tweet Simona Aaronse. Vyzkoušet lze webovou aplikaci acropalypse.app. Opraveno v březnové aktualizaci.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 1.19.0. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Kvůli "převzetí Gitei" společností Gitea Limited byl v prosinci loňského roku představen fork Gitei s názvem Forgejo (Codeberg).
Byla vydána nová verze 5.11 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Nově je používán zram. Tor Browser byl aktualizován na verzi 12.0.4. Thunderbird na verzi 102.9.0.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Lorelai (ProtonDB).
Curl, řádkový nástroj a knihovna pro přenos dat po různých protokolech, slaví 25 let. Vydána byla nová verze 8.0.0. Mimo jiné řeší 6 zranitelností.
V sobotu 25. března proběhne Arduino Day 2023. Od 14:00 lze sledovat oficiální stream. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. V Česku jsou aktuálně registrovány dvě: v Praze na Matfyzu a v Poličce v městské knihovně.
Fabrice Bellard, tvůrce FFmpeg nebo QEMU, představil TextSynth Server. Jedná se o webový server nabízející REST API k velkým AI jazykovým modelům. CPU verze je k dispozici zdarma jako binárka pod licencí MIT. GPU verze je komerční. Vyzkoušet lze na stránkách TextSynth.
Zdravím,
měl bych dotaz týkající se OpenOffice.org a kompozitních správců oken.
Po nainstalování a spuštění Compiz-fusion jsem si všimnul (no ono mě to vlastně pořádně praštilo do očí), že text v roletových menu, informačních a jiných oknech v OpenOffice.org zmizel. Abych byl přesnější, tak on tam stále je, ale má nastavenu stejnou barvu jako má pozadí a tudíž je pro mě neviditelný.
Když compiz-fusion vypnu (tj. o okna se mi stará Metacity - používám GNOME), tak je vše v pořádku.
Problém se opět objeví, když si v "registrech" Metacity zapnu kompizitní rozšíření. Vím, že toto rozšíření je zatím pouze experimentální, ale až na toto chování OpenOffice.org funguje bezchybně.
Ostatní aplikace se chovají korektně ať už s kompozitním rozšířením/správcem oken tak i bez něj.
Neexistuje náhodou nějaké řešení? Hledal jsem tady na Abíčku i na stránkách OpenOffice.org, ale nic jsem ohledně tohoto problému nenašel (možná jsem hledal špatně ).
Všem to funguje v pohodě? Nikoho nenapadá, čím by to mohlo být?
Tak si odpovím sám - nejspíš to má na svědomí ovladač ke grafické kartě NVIDIA a mělo by to s největší pravděpodobností být opraveno v nové verzi ovladačů NVIDIA 96.43.10
OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation OpenGL renderer string: GeForce 7600 GS/PCI/SSE2 OpenGL version string: 2.1.2 NVIDIA 180.29
Tiskni
Sdílej: