Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Ahojda,
mám už nějakou dobu problém s tím, že mi přestalo fungovat zalamování řádků při odpovídání na něčí email (používám mutt + vim).
Jestliže odpovídám na původní email, který napsalo nějaké prase a text vypadá nějak takto:
> tady je dlouhatánský řádek s mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha a straaaaaašně mnoha ukrutně ldouhými slovy
stačilo mi dříve zmáčknout 'gqap' a měl jsem z toho něco jako:
> tady je dlouhatánský řádek s mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha
> mnoha mnoha mnoha mnoha a straaaaaašně mnoha ukrutně ldouhými slovy
Na internetu jsem našel, že by si člověk měl do ~/.vim/ftplugin/ hodit nějaký mail.vim (ke stažení někde na netu, třeba tady: www.vim.org/scripts/script.php ).
Ovšem i když toto spáchám, stále 'gqap' nefunguje. Jediné co jsem ještě zjistil je, že by filetype při editaci v muttu mělo být nastaveno na "mail", což je. A taky, že by zalamování mělo být nastaveno na 72 znaků, což taky je. Ve .muttrc mám tento řádek:
set editor=vim
Jestliže v muttu při editaci zmáčknu 'gqap', rádky se mi sice zalámou, ale "quotování" se pokazí. Tj. mám znaky '>' uprostřed řádku.
Zjistil jsem, že stejný problém mají nejméně 3 další kamarádi, nicméně žádný z nich nezná řešení....
Díky předem za kažou radu.
díky za info. Nicméně něco je ještě špatně, neboť zmíněné podmínky splňuji. Tj. mám +comments, mám dále:
comments=s1:/*,mb:*,ex:*/,://,b:#,:%,:XCOMM,n:>,fb:-
formatoptions=tcq
Přesto k požadovanému zalamování nedochází.
V ~/.vimrc mám:
1 set showcmd
2 set autoindent
3 set background=dark
4 set number
5 set expandtab
6 set shiftwidth=4
7 set tabstop=4
8 set paste
9 syntax on
Nic z toho myslím na příslušné chování nemá vliv.... ale pro jistotu.
hmm, tak jsem to ještě testoval a vypadá to, že mu vadí volba:
set paste
hmmm
Tiskni
Sdílej: