Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.
Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.
Byla oznámena spolupráce GrapheneOS s Motorolou. Podrobnosti v tiskové zprávě. GrapheneOS (Wikpedie) je varianta Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.
Volí se dvě místa v Radě openSUSE. Seznamte se se čtyřmi kandidáty. Členové projektu openSUSE mohou hlasovat od 1. do 8. března. Výsledky budou oznámeny 9. března.
Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.
Technologická společnost Anthropic v noci na dnešek oznámila, že se obrátí na soud kvůli rozhodnutí ministerstva obrany označit ji za bezpečnostní riziko dodavatelského řetězce poté, co nevyhověla jeho požadavkům týkajícím se používání umělé inteligence (AI). Prezident Donald Trump krátce před tím uvedl, že nařídil federálním úřadům postupně ukončit využívání jejích AI technologií. Spor mezi firmou vyvíjející chatbot Claude a
… více »Zemřel Rob Grant, spolutvůrce kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.
Apple oznámil, že iPhone a iPad jako první a jediná zařízení pro koncové uživatele splňují požadavky členských států NATO na zabezpečení informací. Díky tomu je možné je používat pro práci s utajovanými informacemi až do stupně „NATO Restricted“, a to bez nutnosti instalovat speciální software nebo měnit nastavení. Žádné jiné běžně dostupné mobilní zařízení tak vysokou úroveň státní certifikace dosud nezískalo.
Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací divize konglomerátu Warner Bros. Discovery (WBD). Netflix to ve čtvrtek oznámil v tiskové zprávě. Jeho krok po několikaměsíčním boji o převzetí otevírá dveře k akvizici WBD mediální skupině Paramount Skydance, a to zhruba za 111 miliard dolarů (2,28 bilionu Kč).
Ahoj,
mam mensi problem s kompilaci Amarok 2 pod KDE4. Pokade do skonci s chybou. Pripada mi to, ze je problem v QT. Nevite nekdo co s tim?
/var/tmp/portage/media-sound/amarok-2.0.1.1/work/amarok_build/src/scriptengine/generator/generator/generated_cpp/com_trolltech_qt_gui/qtscriptshell_QTextCodecPlugin.cpp:128: instantiated from here
/usr/include/qt4/QtCore/qmetatype.h:184: error: 'qt_metatype_id' is not a member of 'QMetaTypeId<QList<int> >'
make[2]: *** [src/scriptengine/generator/generator/CMakeFiles/qtscript_gui.dir/generated_cpp/com_trolltech_qt_gui/qtscriptshell_QTextCodecPlugin.o] Error 1
make[1]: *** [src/scriptengine/generator/generator/CMakeFiles/qtscript_gui.dir/all] Error 2
make[1]: *** Waiting for unfinished jobs....
[ 87%] Building CXX object src/CMakeFiles/amaroklib.dir/widgets/TrackTooltip.o
[ 87%] Building CXX object src/CMakeFiles/amaroklib.dir/widgets/VolumeWidget.o
[ 87%] Building CXX object src/CMakeFiles/amaroklib.dir/widgets/Splitter.o
[ 87%] Building CXX object src/CMakeFiles/amaroklib.dir/GlobalCollectionActions.o
[ 87%] Building CXX object src/CMakeFiles/amaroklib.dir/RootAdaptor.o
[ 87%] Building CXX object src/CMakeFiles/amaroklib.dir/PlayerAdaptor.o
[ 87%] Building CXX object src/CMakeFiles/amaroklib.dir/TracklistAdaptor.o
[ 87%] Building CXX object src/CMakeFiles/amaroklib.dir/amarokconfig.o
Linking CXX shared library ../lib/libamaroklib.so
[ 87%] Built target amaroklib
make: *** [all] Error 2
*
* ERROR: media-sound/amarok-2.0.1.1 failed.
* Call stack:
* ebuild.sh, line 49: Called src_compile
* environment, line 3192: Called kde4-base_src_compile
* environment, line 2311: Called kde4-base_src_make
* environment, line 2371: Called cmake-utils_src_make
* environment, line 821: Called die
* The specific snippet of code:
* emake "$@" || die "Make failed!";
* The die message:
* Make failed!
*
* If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.
* A complete build log is located at '/var/log/portage/media-sound:amarok-2.0.1.1:20090223-140236.log'.
* The ebuild environment file is located at '/var/tmp/portage/media-sound/amarok-2.0.1.1/temp/environment'.
*
>>> Failed to emerge media-sound/amarok-2.0.1.1, Log file:
>>> '/var/log/portage/media-sound:amarok-2.0.1.1:20090223-140236.log'revdep-rebuild? Popřípadě se mrknout na netu, s jakými USE flagy lidi kompilujou Amarok a QT4 - možná u toho QT něco chybí, kdo ví.
Ano, to jsem zkousel. Zkousel jsem docela dost veci a nemohu nic poradneho najit. Kdyz jsem odstranil problem s MySQL, tak skoncim na QT. Tusim, ze je to nejaky USE flag, ale nevim presne jaky 
Tiskni
Sdílej: