Byla vydána nová stabilní verze 7.2 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 134. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. Včera je představil a spustil předprodej: Core 2 Duo za 149 dolarů s dodáním v červenci a Core Time 2 za 225 dolarů s dodáním v prosinci.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.4. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Byla vydána Java 24 / JDK 24. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 24. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze jsou 8, 11, 17 a 21 a bude 25.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 42, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 15. dubna. Z novinek (ChangeSet) lze vypíchnout edici KDE Plasma Desktop nebo spin Cosmic. Vydán byl také Fedora Asahi Remix 42 Beta pro Apple Silicon.
Byla vydána verze 12.00 linuxové distribuce SystemRescue, původně SystemRescueCd, určené pro záchranu systémů a dat. Přehled novinek v changelogu. Přidána byla podpora bcachefs, Linux byl povýšen na verzi 6.12.19, GParted na verzi 1.7.0, nwipe na verzi 0.38, dump na verzi 0.4b49, …
Google kupuje společnost Wiz za 32 miliard dolarů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.
Společnost Bambu Lab spustila na Kickstarteru kampaň CyberBrick: Beyond Bricks. Jedná se o modulární systém programovatelných a dálkově ovládaných hraček. Objednat si lze jenom moduly s čipy a hračky si vytisknout na 3D tiskárně.
Mikrokontroléry RP2350A a RP2350B jsou již volně v prodeji. Představeny byly v srpnu loňského roku společně s Raspberry Pi Pico 2.
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda-li jste se někdo nesetkal s problémem zobrazování u Epiphany.
Když si nechám načíst jakýkoliv novinkový příspěvek ze stránek National Geographic, tak je vše v pořádku. Pokud se však přepnu v prohlížeči na jinou záložku, nebo v GNOME na jiné okno a zpět, tak se mi text na stánce rozsype (viz přiložený obrázek). Stačí ale abych posunul stránku s rozsypaným textem mimo zobrazení a zpět a již je vše zase čitelné.
Písmo je typu monospace a nepomáhá žádná změna fontu - zobrazuje se stále stejně s tou samou chybou. Bohužel snímek se správným zobrazením se mi nepodařilo vyrobit, protože se vždy při jeho tvorbě text rozsypal.
Nesetkal jste se s tím už někdo? Dělá vám to taky nebo je to jenom u mě - mám špatné nastavení, či něco jiného?
Používám GNOME 2.24 s odpovídajícím Epiphany a Archlinux s posledními aktualizacemi.
Škoda, že nepíšete podrobněji - (Xorg Grafický ovladač)
Přesně tohle dělalo na starším počítači v kombinaci Gečka (jedno jestli firefox, epiphany apod.) a 3D ovladačů
nvidia < = 96.43.09 spolu s Xorg 1.5.x
Byla to chyba Nvidia ovladače a dělá to jen u géčkových prohlížečů . Jestli je to váš případ, tak
ŘEŠENÍ JE PROSTÉ : www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php verze 96.43.10 to již má opraveno.
Děkuji za informaci - toto je přesně můj případ - Xorg 1.5.3 a NVIDIA ovladače 96.43.09. Vše je z aktuálních repozitářů Archlinuxu. Nehodlám experimentovat s přidáváním vlastních ovladačů do systému, takže počkám až v repozitářích aktualizují na verzi 96.43.10
Ještě jednou děkuji za info - alespoň vím, na čem jsem
Přidání asi není problém stačí podle původního PKGBUILDu udělat vlastní balíček (změnit zdroj a verzi)..., jenže ono to pořád není OK. Písmo se sice spravilo, ale přesun oken v XFCE je cukavý až hrůza, jinak ale vše jde - pomůže zapnutí jakéhokoliv compositoru (compiz, xfce apod.) a pak to při přesouvání necuká - poněvadž to jede přes 3d. Což je vidět že 2D vladač je nějakej rozbitej. xorg nv ovladač běhá ovšem zcela perfektně.
Skoro už lepší ta 96.43.09 - stačilo místo gčka něco s webkitem a problém s písmem nebyl...
Od doby xorg 1.5 až 1.6 jsou samé trable. INTEL grafiky blbnou(ubuntu jaunty), NVIDIE blbnou, a ATI pro jistotu xorg 1.6 raději ještě nepodporuje. Snad až ta nvidie nebude beta tak to pojede OK. A nebo už na ty starý karty kašlou a je to samá chyba. Na novým stroji jsou Nvidie 9x zcela bez problému.
Takže jsem vyzkoušel na daném PC se starou NVIDIí a Archem i686 z aktuálního daily live cd ubuntu kde je Xorg 1.5.99.902 a 96.43.10
Chodí to bez cukání přesunu oken, zřejmě si ten novej beta ovladač verze 96.43.10 rozumí až z Xorg 1.6 - Je to ovladač budoucnosti :) ... Takže až bude v archu Xorg 1.6 a nvidia 96.43.10 bude to OK. Kdyby nechtěli děcka hrát 3D hry, tak už tam je dávno jen ten otevřený 2D ovladač. 3D Nvidie jsou dobré, když jsou do 5 let staré a pak spadnou do legacy ovladačů a je to k vzteku.
Takže manželka teď dostane na PC UBUNTU jaunty a já budu doufat, že jí nezasáhne kritický bug než to bude "stable" verze.
Tiskni
Sdílej: