Michal Strehovský na svých stránkách píše jak v C# vytvořit "bootovací hru" pro Raspberry Pi, tj. hru, která nepotřebuje operační systém (bare-metal). Zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Greg Kroah-Hartman vydal Linux 6.6.6 (LKML) aneb Linux s číslem šelmy. Řeší regresi ve Wi-Fi.
Debian 12.3 byl kvůli chybě v jádře 6.1.64-1 nakonec přeskočen. Vydán byl rovnou Debian 12.4.
Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda-li jste se někdo nesetkal s problémem zobrazování u Epiphany.
Když si nechám načíst jakýkoliv novinkový příspěvek ze stránek National Geographic, tak je vše v pořádku. Pokud se však přepnu v prohlížeči na jinou záložku, nebo v GNOME na jiné okno a zpět, tak se mi text na stánce rozsype (viz přiložený obrázek). Stačí ale abych posunul stránku s rozsypaným textem mimo zobrazení a zpět a již je vše zase čitelné.
Písmo je typu monospace a nepomáhá žádná změna fontu - zobrazuje se stále stejně s tou samou chybou. Bohužel snímek se správným zobrazením se mi nepodařilo vyrobit, protože se vždy při jeho tvorbě text rozsypal.
Nesetkal jste se s tím už někdo? Dělá vám to taky nebo je to jenom u mě - mám špatné nastavení, či něco jiného?
Používám GNOME 2.24 s odpovídajícím Epiphany a Archlinux s posledními aktualizacemi.
Škoda, že nepíšete podrobněji - (Xorg Grafický ovladač)
Přesně tohle dělalo na starším počítači v kombinaci Gečka (jedno jestli firefox, epiphany apod.) a 3D ovladačů
nvidia < = 96.43.09 spolu s Xorg 1.5.x
Byla to chyba Nvidia ovladače a dělá to jen u géčkových prohlížečů . Jestli je to váš případ, tak
ŘEŠENÍ JE PROSTÉ : www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php verze 96.43.10 to již má opraveno.
Děkuji za informaci - toto je přesně můj případ - Xorg 1.5.3 a NVIDIA ovladače 96.43.09. Vše je z aktuálních repozitářů Archlinuxu. Nehodlám experimentovat s přidáváním vlastních ovladačů do systému, takže počkám až v repozitářích aktualizují na verzi 96.43.10
Ještě jednou děkuji za info - alespoň vím, na čem jsem
Přidání asi není problém stačí podle původního PKGBUILDu udělat vlastní balíček (změnit zdroj a verzi)..., jenže ono to pořád není OK. Písmo se sice spravilo, ale přesun oken v XFCE je cukavý až hrůza, jinak ale vše jde - pomůže zapnutí jakéhokoliv compositoru (compiz, xfce apod.) a pak to při přesouvání necuká - poněvadž to jede přes 3d. Což je vidět že 2D vladač je nějakej rozbitej. xorg nv ovladač běhá ovšem zcela perfektně.
Skoro už lepší ta 96.43.09 - stačilo místo gčka něco s webkitem a problém s písmem nebyl...
Od doby xorg 1.5 až 1.6 jsou samé trable. INTEL grafiky blbnou(ubuntu jaunty), NVIDIE blbnou, a ATI pro jistotu xorg 1.6 raději ještě nepodporuje. Snad až ta nvidie nebude beta tak to pojede OK. A nebo už na ty starý karty kašlou a je to samá chyba. Na novým stroji jsou Nvidie 9x zcela bez problému.
Takže jsem vyzkoušel na daném PC se starou NVIDIí a Archem i686 z aktuálního daily live cd ubuntu kde je Xorg 1.5.99.902 a 96.43.10
Chodí to bez cukání přesunu oken, zřejmě si ten novej beta ovladač verze 96.43.10 rozumí až z Xorg 1.6 - Je to ovladač budoucnosti :) ... Takže až bude v archu Xorg 1.6 a nvidia 96.43.10 bude to OK. Kdyby nechtěli děcka hrát 3D hry, tak už tam je dávno jen ten otevřený 2D ovladač. 3D Nvidie jsou dobré, když jsou do 5 let staré a pak spadnou do legacy ovladačů a je to k vzteku.
Takže manželka teď dostane na PC UBUNTU jaunty a já budu doufat, že jí nezasáhne kritický bug než to bude "stable" verze.
Tiskni
Sdílej: