Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Jsem majitelem NB hp 6730b. Běží mi tam ubuntu 8.10. Jako druhý systém tam mám widle, ty pouštím sice "jednou do roka", ale tam to vypadá se suspendem ok, takže hw problém to asi nebude. Pokud v ubuntu normálně v gnome uspím notebook a pak ho probudím, mám tak 50% šanci, že se naplno rozjede větrák notebooku a nejde zastavit. Pomůže pokud nb jednou nebo víckrát za sebou uspím a probudím. Kde hledat problém? Mám pocit, že dřív mi to tohle nedělalo. Dělá to jak pokud to běží na baterii i pokud to jede ze sítě.
Nápodobně, HP 6730B mam, na něm gentoo, větráky skoro nemuknou, jádro 2.6.27-gentoo-r7, sys-power/acpi 0.06-r5, sys-power/acpid 1.0.6-r1, sys-power/acpitool 0.4.7-r1, sys-power/hibernate-script 1.97-r4.
Třeba u mě je to tak, že když větráček běžel před uspáním tak běží na stejných otáčkách i po probuzení, přestože je procesor studený. Jediné řešení co jsem našel je napsat si skript, který krátce naplno zatíží procesor aby se zahřál aspon na 50°C a pak se skript vypnul. Teplota procesoru pak spadne tak na 40° a větráček už neběži.
Zkusim. Stejné problém je na distribučním jádře i na vanilce 2.6.28.4, to už jsem taky zkoušel, ale bez úspěchu.
Tak reload modulu fan nezabral.
Co restart acpi?
Ani to nepomohlo.
Mam dojem, že je ten noťas docela novej, takže bych dal nejnovější verze kernelu jestli pomůže? Moje osobní zkušenost s tim noťasem: ovládání jasu přes acpi mi v Mandrivě jde, v gentoo nee. Zatim jsem to neřešil.
No já mám tenhle problém na obou jádrech 2.6.27 i na řadě 2.6.28. Možná to porouchalo něco v biosu, protože já 2.6.28 zkoušel ještě před tím než to začalo dělat problémy, ale nejsem si jistý kdy přesně to začalo.
chvt 7; chvt 1; chvt 7umistene do suspend skriptu ihned po probuzeni
Tiskni
Sdílej: