Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
V MS Access je v dotazech možnost souhrnných dotazů. V Base jsem něco podobného našel pod tlačítkem funkce, ale je tam jenom "Count". V Accessu jsou i další jako třeba Sum, Kde, Seskupit....Já osobně bych to moc nevyužil, ale potřebuju to kvůli škole. Nejdou tam třeba další funkce dointalovat? Díky
To na mě dete moc složitě. Já jsem docela začátečník
No, kamarád myslel použít OpenOpice jako databázového klienta k nějakému databázovému serveru (např. MySQL, POSTGRES, Informix ...) a data mít tam. To ovšem znamená:
Takže, pokud jste začátečník a chcete se tomu trochu věnovat, zkusil bych na tomto serveru mrknout na "Poradna/Databáze" a věnoval nějaký čas mírnému vzdělání. SQL není až tak složitá věc na naučení.
Druhá, jednodušší možnost jsou kontingenční tabulky v Calcu v menu " Data/Průvodce daty". Na řešení školní úlohy to bude pravděpodobně stačit.
ZDAR!
No my právě ve škole probíráme Access a já jsem byl rád že jsem profesora překecal aby mi vůbec dovolil Base. Myslim, že víc už by nezkous
Myslím, že funkčnost MS Access a OOBase se úplně nekryjí, takže to může být i problém. Záleží na tom, co je obsahem té úlohy. Pokud jsou to nějaké součty a sekupení hodnot není to v tom průvodci daty žádný problém (tabulky se dají spojit v Base a výsledek posoučtovat v kontingenční tabulce), pokud se má dělat nějaká sestava, tak na to jsou asi nejjednodušší v Calcu "Data/Mezisoučty". Calc má pře klávesu F4 přístup do Base a tabulka nebo dotaz se normálně myší přetáhnou na pracovní plochu Calcu.
Jinak JDBC a ODBC rozhraní na velkou SQL databázi samozřejmě podporují dost složité dotazy včetně agregací a pro Base se to chová, jako by to byly její vlastní tabulky.
ZDAR!
Tiskni
Sdílej: