Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
Minulý týden proběhla openSUSE Conference 2023. Mimo jiné bylo oznámeno přejmenování systému MicroOS Desktop. MicroOS Desktop GNOME byl přejmenován na openSUSE Aeon a MicroOS Desktop Plasma na openSUSE Kalpa.
Thom Holwerda z OSnews si všímá, že vývoj operačního systému MINIX je prakticky mrtvý. Jeho hlavní autor, Andrew Tanenbaum, formálně odešel do důchodu v roce 2014 a příspěvky do kódu v následujících letech vůbec ustaly. Stav projektu shrnuje diskuze z roku 2020. Sice vyšlo najevo, že Intel používal MINIX v Management Engine, ale změny nezveřejňoval.
V MS Access je v dotazech možnost souhrnných dotazů. V Base jsem něco podobného našel pod tlačítkem funkce, ale je tam jenom "Count". V Accessu jsou i další jako třeba Sum, Kde, Seskupit....Já osobně bych to moc nevyužil, ale potřebuju to kvůli škole. Nejdou tam třeba další funkce dointalovat? Díky
To na mě dete moc složitě. Já jsem docela začátečník
No, kamarád myslel použít OpenOpice jako databázového klienta k nějakému databázovému serveru (např. MySQL, POSTGRES, Informix ...) a data mít tam. To ovšem znamená:
Takže, pokud jste začátečník a chcete se tomu trochu věnovat, zkusil bych na tomto serveru mrknout na "Poradna/Databáze" a věnoval nějaký čas mírnému vzdělání. SQL není až tak složitá věc na naučení.
Druhá, jednodušší možnost jsou kontingenční tabulky v Calcu v menu " Data/Průvodce daty". Na řešení školní úlohy to bude pravděpodobně stačit.
ZDAR!
No my právě ve škole probíráme Access a já jsem byl rád že jsem profesora překecal aby mi vůbec dovolil Base. Myslim, že víc už by nezkous
Myslím, že funkčnost MS Access a OOBase se úplně nekryjí, takže to může být i problém. Záleží na tom, co je obsahem té úlohy. Pokud jsou to nějaké součty a sekupení hodnot není to v tom průvodci daty žádný problém (tabulky se dají spojit v Base a výsledek posoučtovat v kontingenční tabulce), pokud se má dělat nějaká sestava, tak na to jsou asi nejjednodušší v Calcu "Data/Mezisoučty". Calc má pře klávesu F4 přístup do Base a tabulka nebo dotaz se normálně myší přetáhnou na pracovní plochu Calcu.
Jinak JDBC a ODBC rozhraní na velkou SQL databázi samozřejmě podporují dost složité dotazy včetně agregací a pro Base se to chová, jako by to byly její vlastní tabulky.
ZDAR!
Tiskni
Sdílej: