Představeny byly oficiální Raspberry Pi microSD karty třídy A2 a silikonový kryt na Raspberry Pi 5.
OpenRazer byl vydán ve verzi 3.9.0. Jedná se o svobodný software, ovladač a démon, umožňující nastavovat klávesnice, notebooky, myši, podložky pod myš, keypady, sluchátka a další zařízení od společnosti Razer na GNU/Linuxu.
Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
V MS Access je v dotazech možnost souhrnných dotazů. V Base jsem něco podobného našel pod tlačítkem funkce, ale je tam jenom "Count". V Accessu jsou i další jako třeba Sum, Kde, Seskupit....Já osobně bych to moc nevyužil, ale potřebuju to kvůli škole. Nejdou tam třeba další funkce dointalovat? Díky
To na mě dete moc složitě. Já jsem docela začátečník
No, kamarád myslel použít OpenOpice jako databázového klienta k nějakému databázovému serveru (např. MySQL, POSTGRES, Informix ...) a data mít tam. To ovšem znamená:
Takže, pokud jste začátečník a chcete se tomu trochu věnovat, zkusil bych na tomto serveru mrknout na "Poradna/Databáze" a věnoval nějaký čas mírnému vzdělání. SQL není až tak složitá věc na naučení.
Druhá, jednodušší možnost jsou kontingenční tabulky v Calcu v menu " Data/Průvodce daty". Na řešení školní úlohy to bude pravděpodobně stačit.
ZDAR!
No my právě ve škole probíráme Access a já jsem byl rád že jsem profesora překecal aby mi vůbec dovolil Base. Myslim, že víc už by nezkous
Myslím, že funkčnost MS Access a OOBase se úplně nekryjí, takže to může být i problém. Záleží na tom, co je obsahem té úlohy. Pokud jsou to nějaké součty a sekupení hodnot není to v tom průvodci daty žádný problém (tabulky se dají spojit v Base a výsledek posoučtovat v kontingenční tabulce), pokud se má dělat nějaká sestava, tak na to jsou asi nejjednodušší v Calcu "Data/Mezisoučty". Calc má pře klávesu F4 přístup do Base a tabulka nebo dotaz se normálně myší přetáhnou na pracovní plochu Calcu.
Jinak JDBC a ODBC rozhraní na velkou SQL databázi samozřejmě podporují dost složité dotazy včetně agregací a pro Base se to chová, jako by to byly její vlastní tabulky.
ZDAR!
Tiskni Sdílej: