Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).
Prusa Research představil nové modely svých 3D tiskáren: Prusa XL+, CORE One+ (Gen 2) a CORE One L+.
Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.64. Vyzkoušet lze online demo.
NVIDIA na konci ledna vydala v beta verzi nativního linuxového klienta své cloudové herní služby GeForce NOW. Včera oznámila ukončení beta verze a oficiální podporu Linuxu.
Byla vydána nová verze 3.5.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 33 zranitelností.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 31 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Firma IBM uvedla svůj první mikropočítač Personal Computer před 45 lety, v srpnu 1981. Základní konfigurace modelu 5150 za 1 565 tehdejších dolarů obsahovala desktop s Intel 8088 a 16KB RAM, Color Graphics Adapter a klávesnici. Právě klávesnice Model F/XT vybavené kapacitními spínači, vlivné a s převodníkem dodnes použitelné, připomíná sběratelský web Admiral Shark's Keyboards.
Slovensko odhalilo ruské součástky ve dvou testovaných zařízeních na zjišťování přestupků v silničním provozu a označilo je za bezpečnostní riziko. S odvoláním na vyjádření slovenského Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) to včera oznámil ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok. Zároveň ohlásil ukončení spolupráce svého úřadu s dodavatelem části uvedeného systému, slovenskou společností Soitron. Opozice, která na problematické kamery upozornila už dříve, vyzvala k odvolání ministra vnitra.
Dle plánu dnes ve 13:00 proběhne veřejný test eDokladů. Jeho cílem je ověřit připravenost aplikace a související infrastruktury na vysokou souběžnou zátěž před podzimními komunálními volbami.
Byla vydána nová verze 3.47 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.13 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Dobry den,
co musim nastavit v /etc/cups/cupsd.conf a v /etc/samba/smb.conf
abych se dostal na nastaveni ip_serveru:631 (z meho pc v siti) jen se svym uzivatelskym jmenem a heslem, co mam do systemu?
Diky za radu.
Takze to jde omezit jen na to, z jake ip budu pristupovat.. ne na jmenu a heslu?
Je to firemni sit a ja bych se na nastaveni dostal z jakehokoliv PC v siti, ale nerad bych, aby mi tam uzivatel neco zmrvil, kdyz jsem to tak pracne nastavil..
Jinak motam do toho Sambu, protoze posledni prispevek v http://www.abclinuxu.cz/poradna/hardware/show/256668#21 me to navodil 
<Location /admin> AuthType Basic AuthClass System ...
no jo, vam to prijde jednoduchy, protoze jste linuxovy kral
Ja tam teda pristup do adm
imu pod heslem defaultne nemel... Ale byl bych radsi, kdybych tam pristupoval pod jinym uzivatelem, nez je root...to jde? ....diky
zdravím,
- máte povolený port 631 na firewallu?
- zkuste dát na konec konfiguráku cupsd.conf "Listen 0.0.0.0:631"
- samozřejmě spustit cupsd (kontrola "netstat -ntlp", jestli program na portu naslouchá)
- kontrola v logu (/var/log/cups/error_log), co tam najdete (např. "Unable to find IP address for ...")
Hodně zdaru.
a kdyz vyplnim i tucne oznacene, na server se nedostanu ani z te me ip
Order Allow,Deny
Allow From 127.0.0.1,192.168.x.y
Deny From All
Telnet localhost 631 ?
NN
A tim chtel rict basnik co? 
Mam dost podobny problem. Z localu muzu pres web konfigurovat vse bez problemu, ale kdyz chci pres web konfigurovat neco z lokalni site, napr. pridat tiskarnu v urcite fazi to zacne vyzadovat sifrovani. Vypnout nejde zaboha. Mam vse na ALLOW all a ENCRYPTION Never. Stejne v urcite fazi je to vyzaduje. Uz jsem zkusil snad vse. Ma nekdo funkcni konfigurak? Kdyz pominu sifrovani, tak pri vyberu ovladacu tiskarny ze vzdalene site se sekne prohlizec a nic nenacte. Z localu je vse ok. Poradi nekdo co a jak nastavit?
Tiskni
Sdílej: