Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Ahoj,
neexistuje nejaka varianta nebo obdobny program Reflection X pro Linux?
Popis: It connects Windows users to graphical and character-based applications on UNIX, Linux, and OpenVMS hosts
Pokud je to http://www.starnet.com/reactr/Compare/xwin_vs_reflX.php?source=google&campaign=1&group=ReflX&keyword=reflection%20x&gclid=CJetoJ79-ZgCFUEt3godeTZvpw , pak jde jen o X server, který je v linuxu samozřejmě nativně, + jakýkoliv terminál (xterm) pro textová připojení.
Jen se teda ujistim, kdyz se z Ubuntu chci pripojit na Sun OS server a nechci jen textovy rezim, tak co mam teda pouzit?
Pokud ssh server na Sun OS podporuje forwardování X protokolu (jako např. linux), pak by stačilo
ssh -X user@server
a tam spustit příslušnou Xkovou aplikaci. Grafický výstup aplikace bude přes ssh přenášen zpět na tvůj stroj.
Pokud by to nefungovalo (neznám možnosti SunOS), musel by sis povolil poslouchání X serveru na síti, přihlásit se přes ssh, nastavit proměnnou DISPLAY a nechat vzdálenou aplikaci, aby se připojila na tvůj Xserver po síti, např. http://www.cit.gu.edu.au/~anthony/info/X/Display.needs . Pak ještě existuje kompletní vzdálené přihlášení přes XDMCP http://tldp.org/HOWTO/XDMCP-HOWTO/index.html , ale to by se muselo na vzdáleném stroji povolit.
Diky za odpoved a nasmerovani. Jdu studovat a zkouset
V pripade problemu se jeste da zkusit ssh -Y ... - mene bezpecna varianta.
Tiskni
Sdílej: