Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Richard Stallman vystoupí v Praze s přednáškou Free Software And Your Freedom. V sobotu 30. září ve 14:30 na Pedagogické fakultě UK a v neděli 1. října v 18:00 hodin v rámci konference Hackers Congress Paralelní Polis.
Byla vydána verze 6 s kódovým název Faye linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.
Byly publikovány informace o novém bezpečnostním problému pojmenovaném GPU.zip (paper, GitHub). S vlastním logem. Jedná se o možný útok postranním kanálem na grafickou kartu (GPU). Proces může "krást pixely" jinému procesu.
Projekt GNU dnes slaví 40. výročí. Přesně před čtyřiceti lety, 27. září 1983, Richard Stallman oznámil, že se chystá napsat s Unixem kompatibilní operační systém GNU (Gnu's Not Unix). Hlavní oslava a setkání hackerů probíhá ve Švýcarsku ve městě Biel/Bienne. Na programu je také přednáška Richarda Stallmana.
Byl vydán Mozilla Firefox 118.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Vypíchnout je nutno automatický lokální strojový překlad webových stránek. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 118 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová major verze 15.0.0 softwaru OCRmyPDF pro přidávání textové vrstvy k naskenovaným PDF dokumentům (PDF/A). Přehled novinek v poznámkách k vydání. OCRmyPDF využívá pro optické rozpoznávání znaků (OCR) engine Tesseract.
Karel Matějka zveřejnil druhé demo své chystané hry Bzzzt. Kromě verze pro Windows a macOS je dostupná i verze pro Linux. Plná verze hry má vyjít zanedlouho.
Ahoj,
neexistuje nejaka varianta nebo obdobny program Reflection X pro Linux?
Popis: It connects Windows users to graphical and character-based applications on UNIX, Linux, and OpenVMS hosts
Pokud je to http://www.starnet.com/reactr/Compare/xwin_vs_reflX.php?source=google&campaign=1&group=ReflX&keyword=reflection%20x&gclid=CJetoJ79-ZgCFUEt3godeTZvpw , pak jde jen o X server, který je v linuxu samozřejmě nativně, + jakýkoliv terminál (xterm) pro textová připojení.
Jen se teda ujistim, kdyz se z Ubuntu chci pripojit na Sun OS server a nechci jen textovy rezim, tak co mam teda pouzit?
Pokud ssh server na Sun OS podporuje forwardování X protokolu (jako např. linux), pak by stačilo
ssh -X user@server
a tam spustit příslušnou Xkovou aplikaci. Grafický výstup aplikace bude přes ssh přenášen zpět na tvůj stroj.
Pokud by to nefungovalo (neznám možnosti SunOS), musel by sis povolil poslouchání X serveru na síti, přihlásit se přes ssh, nastavit proměnnou DISPLAY a nechat vzdálenou aplikaci, aby se připojila na tvůj Xserver po síti, např. http://www.cit.gu.edu.au/~anthony/info/X/Display.needs . Pak ještě existuje kompletní vzdálené přihlášení přes XDMCP http://tldp.org/HOWTO/XDMCP-HOWTO/index.html , ale to by se muselo na vzdáleném stroji povolit.
Diky za odpoved a nasmerovani. Jdu studovat a zkouset
V pripade problemu se jeste da zkusit ssh -Y ... - mene bezpecna varianta.
Tiskni
Sdílej: