Společnost ARM představila platformu Arm Lumex s Arm C1 CPU Cluster a Arm Mali G1-Ultra GPU pro vlajkové chytré telefony a počítače nové generace.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 17.0. Přidáno bylo 4 803 nových znaků. Celkově jich je 159 801. Přibylo 7 nových Emoji.
Apple představil (YouTube) telefony iPhone 17 Pro a iPhone 17 Pro Max, iPhone 17 a iPhone Air, sluchátka AirPods Pro 3 a hodinky Watch Series 11, Watch SE 3 a Watch Ultra 3.
Realtimová strategie Warzone 2100 (Wikipedie) byla vydána ve verzi 4.6.0. Podrobný přehled novinek, změn a oprav v ChangeLogu na GitHubu. Nejnovější verzi Warzone 2100 lze již instalovat také ze Snapcraftu a Flathubu.
Polské vývojářské studio CD Projekt Red publikovalo na Printables.com 3D modely z počítačové hry Cyberpunk 2077.
Organizátoři konference LinuxDays 2025 vydali program a zároveň otevřeli registrace. Akce se uskuteční 4. a 5. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích, kde vás čekají přednášky, workshopy, stánky a spousta šikovných lidí. Vstup na akci je zdarma.
Uživatelé komunikátoru Signal si mohou svá data přímo v Signalu bezpečně zálohovat a v případě rozbití nebo ztráty telefonu následně na novém telefonu obnovit. Zálohování posledních 45 dnů je zdarma. Nad 45 dnů je zpoplatněno částkou 1,99 dolaru měsíčně.
Server Groklaw, zaměřený na kauzy jako právní spory SCO týkající se Linuxu, skončil před 12 lety, resp. doména stále existuje, ale web obsahuje spam propagující hazardní hry. LWN.net proto v úvodníku připomíná důležitost zachovávání komunitních zdrojů a upozorňuje, že Internet Archive je také jen jeden.
Jakub Vrána vydal Adminer ve verzi 5.4.0: "Delší dobu se v Admineru neobjevila žádná závažná chyba, tak jsem nemusel vydávat novou verzi, až počet změn hodně nabobtnal."
V Německu slavnostně uvedli do provozu (en) nejrychlejší počítač v Evropě. Superpočítač Jupiter se nachází ve výzkumném ústavu v Jülichu na západě země, podle německého kancléře Friedricha Merze otevírá nové možnosti pro trénování modelů umělé inteligence (AI) i pro vědecké simulace. Superpočítač Jupiter je nejrychlejší v Evropě a čtvrtý nejrychlejší na světě (TOP500). „Chceme, aby se z Německa stal národ umělé inteligence,“ uvedl na
… více »mount -o remount,devmode=777,busmode=777,listmode=777 /proc/bus/usb
nebo none /proc/bus/usb usbfs devgid=501,devmode=664 0 0
ve fstab
. USB zařízení VirtualBox vidí, ale nejdou povolit. V čísle skupiny problém není, zkusil jsem i opakovaně restartovat (nejen mount -a
). Když VirtualBox spustím jako root, tak vše funguje, problém je tedy evidentně v právech přístupu k USB, ale netuším kde. Máte nápad?
mount -t usbfs -o remount,devgid=$(awk -F: '/^vboxusers:/{print $3}' /etc/group),devmode=664 /proc/bus/usb /proc/bus/usbProvede se bez chyb?
Zkoušel, úplně tomu sice nerozumím, ale předpokládám, že si to tam samo dosadí správné číslo skupiny. Proběhne bez chyby, nicméně výsledek je stejný. Uživatel ve skupině je.
Nicméně - ze zoufalství jsem zrušil celý virtuální stroj a udělal nový a teď to vypadá, že to funguje. Sice jsou zařízení pořád jakoby nepovolená (vypadá to jinak, než když to spustím jako root), ale alespoň flash se připojí. (Po úpravách /etc/fstab
popisovaných ve fóru.) Nevím proč, ale možné je, že když jsem VirtualBox spouštěl jako root, tak se uložil nějaký konfigurační soubor, který pak nebyl přístupný pro běžného uživatele. Je to spekulace, dělal jsem hodně změn najednou a původní stroj jsem už zrušil.
Teď mi USB funguje jen jako USB 1, ale s tím zatím asi vystačím. Každopádně děkuju.
Tiskni
Sdílej: