Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
U někěterých programů (gdm, acroreader, gimp,...) mám některá písma (nevím jaká a proč) veliká. Pouze část tohoto sw se neřídí podle nastavení .gtkrc-2.0. A nechapu proč tomu tak je, myslel jsem si, že když mám nastavenou velikost písma v .gtkrc*, tak cely sw se takto bude chovat. Např. u gimpu, vše je velikostí písma nastaveného dle .gtkrc, pouze varovná hlášení jsou velikosti dvakrát větší. Nevím, jestli v tom nehraje nějakou roli fluxbox, který používám... díky
Co konkrétně máš v:
$ cat ~/.gtkrc-2.0
gtk-key-theme-name = "Emacs"
style "font"
{
font_name = "Sans 12"
}
widget_class "*" style "font"
gtk-font-name = "Sans 12"
GDM je tragédie. Taky jsem musel v gtkrc nastavit natvrdo velikost všem třídám widgetů a stejně vstupní řádek pro přihlašovací jméno to nerespektuje. Kromě toho mezery kolem textů (padding) nabídek v GDM je stále stejné velké (jako by byly natvrdo zadrátované v počtu pixelů, namísto aby se odvozovaly od velikosti písma).
Spíše bych si prošel gtk-demo a když tam to bude v pořádku, tak bych si stěžoval vývojářům konkrétní aplikace, že používají vlastní magické konstanty.
Tiskni Sdílej: