Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
U někěterých programů (gdm, acroreader, gimp,...) mám některá písma (nevím jaká a proč) veliká. Pouze část tohoto sw se neřídí podle nastavení .gtkrc-2.0. A nechapu proč tomu tak je, myslel jsem si, že když mám nastavenou velikost písma v .gtkrc*, tak cely sw se takto bude chovat. Např. u gimpu, vše je velikostí písma nastaveného dle .gtkrc, pouze varovná hlášení jsou velikosti dvakrát větší. Nevím, jestli v tom nehraje nějakou roli fluxbox, který používám... díky
Co konkrétně máš v:
$ cat ~/.gtkrc-2.0
gtk-key-theme-name = "Emacs"
style "font"
{
font_name = "Sans 12"
}
widget_class "*" style "font"
gtk-font-name = "Sans 12"
GDM je tragédie. Taky jsem musel v gtkrc nastavit natvrdo velikost všem třídám widgetů a stejně vstupní řádek pro přihlašovací jméno to nerespektuje. Kromě toho mezery kolem textů (padding) nabídek v GDM je stále stejné velké (jako by byly natvrdo zadrátované v počtu pixelů, namísto aby se odvozovaly od velikosti písma).
Spíše bych si prošel gtk-demo a když tam to bude v pořádku, tak bych si stěžoval vývojářům konkrétní aplikace, že používají vlastní magické konstanty.
Tiskni
Sdílej: