Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
potřebuji nějaký jednoduchý SMTP server, který nezabere moc paměti a umožní odesílat poštu z notebooku, který hodně cestuje a má každou chvilku jinou síť.
Existuje něco takového? Přepínat pořád nastavení je otravné.
Používám openSUSE
Předem děkuji
Mám vlastní server v housing (teda rovnou vlastní webhosting :-)) a na notebooku mám postfix nakonfigurovaný jako jeho klienta (relayhost a přihlášení přes uživatele - používám smtp autorizaci při odesílání). Takže si stačí najít vhodného providera, který ti toto umožní.
a) Nestaci zapnout prislusnou sluzbu na localhostu ? (na redhatu staci)
b) Tohle uz stejne nebude ve velmi mnoha pripadech fungovat (blokace odchoziho portu 25)
msmtp. Dosáhneš toho, že pošta se odešle z klienta, ale zda odputovala do světa budeš pracně zjišťovat z logů či podobně nelehko
Pokud bude mít smtp někde na modemu, gprs nebo jiném připojení, tak to docela dost mailserverů vůbec nepřijme, protože to najde v blacklistech
bojim se, ze zminovanemu pozadavku vyhovi jakykoliv mailserver vcetne sendmailu. Problem bude opravdu s tim, ze se s nim jakozto s "anonymem" na dynamicke aderse nebude nikdo bavit a jeste ho obcas nekdo na pul cesty s 25kou utne.
Maly server (vykonem; 300MHz celeron,64MB ram,1GB disk je na to dostatecny a takove stroje jsou uz za odvoz (prijed si :-D ) ) nekde v netu (na nem cokoliv defaultniho v dane distribuci) s openvpn je schudne reseni, ktere bude fungovat odkudkoliv. Pro openvpn-server staci mapovat jediny port (tcp nebo udp, nekde vysoko) , nemusi mit "celou" verejnou ip.... proste jen sama pozitiva a socialni jistoty.
Tiskni
Sdílej: