Tento týden byla vydána nová verze 1.52 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 114. Z novinek lze vypíchnout možnost povolit vertikální karty (vertical tabs). Také bylo představeno Brave Search API k vyhledávači Brave Search.
Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
Dobry den
Potreboval by som nastavit cesku lokalizaciu pre IDE Netbeans 6.5 tak aby som mohol v C-ku uspesne vykonat prikaz:
char *l = setlocale(LC_ALL,"cs_CZ");
if(l==NULL)
Error("Error: %s", "setlocale: Nelze nastavit ceskou lokalizaci\n");
Na mojom debiane (lenny) bola povodne len lokalizacia sk_SK.utf8. Tak som pridal aj cs_CZ:
#localedef -c -f iso88592 -i cs_CZ cs_CZ
ked teraz vyvolam prikaz:
$locale -a
vystup je:
C
POSIX
cs_CZ
sk_SK.utf8
nakoniec som zmenil lokalizaciu terminalu prikazom:
#export LANG=cs_CZ
a pustil Netbeans:
#./netbeans
a tu narazam na problem:
(<unknown>:4861): Gtk-WARNING **: Loacle not supported by C library. Using the fallback 'C' locale.
kedze je to iba warning netbeans sa spusti ale setlocale() neprebehne spravne a lokalizacia sa nenastavi. Ak vsak nastavim lokalizaciu na sk_Sk.utf8 a zmenim parameter setlocale chyba nenastane. Z toho usudzujem ze moje pridenie cs_CZ nabolo velmi uspesne. Bez vacsich uspechov som sa tento problem snazil vygooglit. Na jedinom fore ktore sa zaoberalo konkretne tymto problemom pri spustani Netbeans bola len otazka na na typ procesora a odkaz na dalsie forum z ktoreho som vela nepochopil. Moja distribucia debianu je 32-bitova ale procesor je 64-bitovy intel.
Prosim poradte.
Peter Neuman
sk_SK.utf8
. Tak som pridal aj cs_CZ
.
Skús cs_CZ.UTF-8
namiesto cs_CZ
.
Tiskni
Sdílej: