Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Berkeley Humanoid Lite (Onshape, GitHub) je open source humanoidní robot. V amerických cenách jej lze sestavit do 5000 dolarů.
Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Cau vsichni,
byval sem uzivatelem Fedory, zacala mi vadit kvuli svym "bleeding-edge" hokusum pokusum.
Pouzivam Kubuntu, nestezuju si, ale zalibila se mi (diky marketingu ) distr. PCLinuxOS. Proto nez se vrhnu do dalsi zmeny distra, podelte se o nazory:
Kubuntu x PCLinuxOS x OpenSuse
Podotykam, ze nejsem BFU, ale ty tam jsou studentska leta protkana kompilacemi a probdelymi nocemi nad prikazovou radkou. Nejsem BFU, ale chci tak distro pouzivat.
Zhodnotte prosim podporu HW, snadnost a dostupnost (balicky) instalace aplikaci, podporu a mnozstvi dokumentace.
Jak sem podotknul, chci zmenu, takze preferuji boj PCLInuxOS vs. OpenSuse, ale pokud je Kubuntu to, co hledam (mysleno tak, ze je nej), klidne u nej zustanu.
Diky vsem,
Petr
Pokud bych měl hodnotit podporu HW, nedoporučuji distribuce *ubuntu. Mě několik let velmi dobře sloužila Mandriva, která mi vyhovovala na pracovní stanici v každém Vámi zmiňovaném ohledu. Je to osvědčená distribuce s komerční podporou určená (nejen) pro BFU. PCLinuxOS mi přijde neprověřené a OpenSUSE spíše jako takové lepší testovací prostředí. Ale aktivní uživatelé těchto distribucí budou asi mluvit trochu jinak.
kubuntu nemusim (velka moda,kazdy ma nejake to svoj *buntu - podle me dela spoustu veci za vas). PCLinuxOS vychazi z mandrake *Bleeeee*. Takze pokud vybirate pouze z techto 3distribuci jednoznacne OpenSuse. Samozdrejme je to ale na vas
O Fedore je preci obecne znamo, ze rada zarazuje ne zrovna otestovane veci, novinky atd. Hlavni pricinou ale zrejme byla absence cehokoliv proprietarniho.
Pokud chcete mít velkou kontrolu nad stabilitou instalovaného softwaru a rozhodovat se podle svého uvážení, mít navíc široké možnosti customizace a optimalizace prostředí, špičkově propracovanou dokumentaci a dobrou komunitní podporu, tak doporučuji Gentoo. Proprietární software můžete také snadno používat. Pokud Vám naopak stačí mít stabilní systém s nezastaralými verzemi softwaru a snadnou konfigurovatelností, pak je tu také skvělý Arch Linux. Uznávám, že zejména Gentoo není ale vhodné pro použití BFU uživatelem.
z tehhle tri jedine archlinux, jestli neveris, musis zkusit proste vsechny a mozna i mnohe dalsi abys pak ocenil krasu archlinuxu :)
Tak k tomu se musim pripojit, pokud nemas problem nastavit si konfiguraci rucne, tak archlinux je jedna z poslednich distribuci, ktera se necha cela pochopit za par hodin.
Mandriva nebo OpenSuse? PCLinuxOS sem teda vyradil, kdyz ho nikdo nevyzdvihuje.
Kriterium: co nejvic Windows-like (=klikani, multimedia flash atd obsazeno)
Nebo zustat u Kubuntu?
Tiskni
Sdílej: