Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).
Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové major verzi 4.0.0 - The Quattro Release. Videopředstavení na YouTube. Celý desktop shell byl přepsán do Quickshellu. Přidána byla podpora pluginů.
Francouzská Ústavní rada zamítla zákaz používání sociálních sítí dětem mladším 15 let. Francouzská obdoba ústavního soudu uvedla, že opatření představuje nepřiměřený zásah do svobody projevu. Francouzský parlament zákaz schválil na konci července, začít platit měl od září. Šlo o první zákaz sociálních sítí pro děti v Evropě. Členové Ústavní rady se domnívají, že ustanovení „představuje zásah, který není přiměřený, nezbytný ani
… více »Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).
Prusa Research představil nové modely svých 3D tiskáren: Prusa XL+, CORE One+ (Gen 2) a CORE One L+.
Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.64. Vyzkoušet lze online demo.
NVIDIA na konci ledna vydala v beta verzi nativního linuxového klienta své cloudové herní služby GeForce NOW. Včera oznámila ukončení beta verze a oficiální podporu Linuxu.
Byla vydána nová verze 3.5.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 33 zranitelností.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 31 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Prosim poradte mi, jak otestuju sit? Ping na wifi ap mi jede, pres ktery jsem pripojenej na net, mi jede. Ale kdyz prohlizim stranky, tak se to kolikrat zasekne a pak se z nejakou chvili stranka rychle nacte. Da se poslat neco na ap, co poradne otestuje vypadky?
ping, traceroute, tcpdump zaklad.
NN
tak jsem poslal 100x ping na AP s velikosti 10240
a vysledek:
--- 10.0.10.31 ping statistics ---
100 packets transmitted, 92 received, 8% packet loss, time 99370ms
rtt min/avg/max/mdev = 9.774/10.172/11.587/0.359 ms
Neni ta ztrata 8% velka?
No ja mam hned za tim AP v siti Debiani server, kterej dela DNS, ma nastaveny forwardery. Na dratovy siti u serveru je vsechno OK. Jinak na AP primo vidim, mam jednu panelovou antenu 19dbi u toho AP a na klientovi (Ovislink WLA-5200AP) parabolu 30cm 22dbi a signal je -58dbm (ukazuje to ten ap Ovislink WLA-5000AP). Vzdalenost je asi 400m. 5GHz.
Nemuze to bejt tim signalem?
Jak a co jeste otestovat?
Diky moc.
Tiskni
Sdílej: