Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Debian netinst.
NN
Osobně mě to nepřipadá jako postarší pc, na podobném mě jede normální pc .
Asi bych doporučil gentoo. U něj mám nerychlejší reakce v přístupu k sambě a ssh. Bez grafického rozhraní tento stroj musí frčet. Nebo dále Debian etch (stable) bez grafického rozhraní, nebude brát moc HW prostředků,ale u něj mám delší odzevu při přístupu na ssh a sambě (gentoo reakce téměr okamžitě, debian cca 1-2 sekund), ale pak už vše jede ok. Jako kdyby dlouho trvalo navázání spojení a následné ověření. Může to být možná způsobeno nějakým nastavením, ale prozatím není důvod to řešit.
Nastavení, no pokud to budeš mít bez grafického rozhraní, tak nastavení přes konfiguráky je skoro všude stejná. Instalace balíčků je obdobná, jen v gentoo se kompiluje, tak to chvilku trvá.
Debian (stable).
Pouzival jsem ho na P75 a spravovat ho zvladam i ja :) Navic jak se to nainstaluje, tak uz se na to vicemene nemusi sahnout.
Zdravíčko, mám skvělou zkušenost s Debianem . Když jsem stál před stejnou volbou, tak Debian etch byl první po čem jsem sáhnul a rozhodně toho nelituji. Před dvěma týdny jsem provedl upgrade na Debian lenny a byl jsem opět mile překvapen, že vše běží aniž bych musel něco přenastavovat. Prostě pohodička
. Jináč stroj má v útrobách Celeron 800 MHz, 512 MB RAM a šlape na něm samba, cups, nfs sever, apache, mysql server, tomcat ...
S Gentoo mám též dobré zkušenosti, ale asi jsem už pohodlný na to abych si ho dával na serv ... momentálně mi stačí když to jde rychle a jednodušše
Tiskni
Sdílej: