Debian 12.3 byl kvůli chybě v jádře 6.1.64-1 nakonec přeskočen. Vydán byl rovnou Debian 12.4.
Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Dobry den, nejsem mo kovany v sendmail/postfix, takze me prosim nekamunejte kdyz neco reknu spatne.
Na server jsem nainstaloval centos s xen jadrem a snazim se na nem rozchodit jednotlive domeny s webovymi hosty. Jsem zvykly pouzivat Gentoo a puvodne jsem i main domain chtel jet na Gentoo ale ani zaboha jsem nedokazal bootnout do XEN jadra a tak jsem tam byl nucen dat centos (kde kupodivu vse funguje jak ma).
Ted k memu problemu. Rozjel jsem si prvni virtualni server s gentoo (pouzivam HW virtualizaci v biosu) takze vubec nejede xen host jadra ale standardni linuxova jadra gentoo. Vse jede tak jak ma, takze jsem zacal na tento prvni stroj presunovat wordpress a php weby ze stareho hostingu. Problem nastal, kdyz jsem zkousel pouzit ruzne mail funkce z php (i standardne dodavane pluginy k wordpressu, ktere je vyuzivaji). Mel jsem takovou predstavu ze si na hlavni domene pustim sendmail/postfix a ze vsech hostu ho budu jen pouzivat tak abych se vyhnul konfiguraci mailu na kazdem virtualnim stroji. V soucasne dobe me mailovani funguje ale mam par problemu.
1) nedochazi k nahrazovani hlavicek From: a dalsich z tela mailu, kdyz si nechm poslat mail z php tak vidim jako From: text z /etc/passwd (konkretne neco jako "added by portage for apache<apache@gentoo>" - kde apache je user a gentoo hostname virtualniho stroje. Hlavicky mailu z php jsou sparvne nastavene a informace from a replyto take, jen nejsou pri finalni konstrukci mailu v postfixu nahrazeny (tady mozna placam protoze presne nevim jak to funguje, treba je chyba nekde po ceste) - kazdopadne weby jely na starem hostingu a php.ini je taky stejne (jediny rozdil o kterem vim muze byt v postfixu, ale absolutne netusim kde.
2) druhy problem se uz netyka mailu ale celkove systemu - prijde mi, ze veskere kompilace pod virtualnim strojem na gentoo bezi extremne pomalu (fyzicky stroj je quad 2.4 s 4GB pameti, gentoo ma 1 vcp a 256MB pameti - rikal jsem si ze 256 musi php stacit). Zkousel jsem si z abeho hrat s nastavenim poctu procesoru pro virtualni stroj ale nevsiml jsem si ze by se neco zmenilo. Kazdopadne top na virtualnim stroji ukazuje 100% vytizeni - jak se vubec v xenu nastavi virtualnimu stroji napevno jeden fyzicky procesor z hostu?
Diky moc za pripadne rady a zkusenosti, Tomas.
Odesílání e-mailů pomocí funkce MAIL v PHP. Pokud používáte na svých stránkách odesílání e-mailů pomocí funkce MAIL v PHP, používejte nejlépe následující syntaxi: Mail($to, $subject, $text, $headers, "-f".$from_email); Kde použité proměnné znamenají následující: $to - ve formátu: Jméno Příjmení < mailova adresa > (při použití více adresátů se oddělují , čárkou nebo ; středníkem). $from_email - emailová adresa odesílatele $from_name - skutečné jméno odesílatele (může být použito prazdné) $subject - předmět zprávy $text - text zprávy (odřádkovaný pomocí \n) parametr -f - určení návratové cesty Důležité je také použití správné hlavičky emailu (proměnná $headers): $headers ="From: ".$from_name." <".$from_email.">\n"; // definuje odesílatele $headers.="MIME-Version: 1.0\n"; $headers.= "X-Mailer: PHP\n"; $headers.="Content-Type: text/plain; charset=iso-8859-2\n"; // kódování emailu a určení obsahu alternativně může být použito: text/html (pak musí být text ošetřen funkcí nl2br($text) $headers.="Content-Transfer-Encoding: quoted-printable\n"; // určení kódování zprávy $headers.= "Return-Path: <".$from_email.">\n"; // návratová cesta pro určení kam se má zpráva vrátit v případě chyby (nedoručitelné zprávy). Tento parametr používejte vždy! $headers.= "Reply-To: ".$from_email."\n"; // adresa pro odpověď (většinou stejná jako email odesílatele)PS: Kdesi jsem to našel a občas to v rychlosti použiji i dnes. Good luck
1) Muze to byt zpusobene kdekoliv mezi skriptem PHP - PHP - Postfixem. Pokud jste system vubec jeste nekonfiguroval, tak je nejvyssi cas. Pokud jste si jisty, ze skripty v PHP jsou v poradku, tak zacnete od PHP - sendmail_from, dale se podivejte, kam a s cim odkazuje sendmail_path a nastavte to podle pozadavku az do postfixu.
Netestujste to primo ve Wordpressu, ale testujte to primo z nejakeho jednoducheho vlastniho skriptu s funkci mail(). U WP muzete mit problem napr. s kodovanim do mysql, to by mohlo zpusobovat treba problemy s diakritikou.
2) Podivejte se, jak je ta pamet vyuzita a zda host treba neswapuje. Nelze rici, jestli je pameti hodne nebo malo, zalezi na tom, co vsechno mate v gentoo spustene. Plna virtualizace take neni nejrychlejsi zpusob virtualizace. Pokud je rychlost celkove v hostu extremne pomala, tak muze byt take problem nekde jinde, napriklad je casto problem v ovladacich (radicu, sitovek, atd.).
jak se vubec v xenu nastavi virtualnimu stroji napevno jeden fyzicky procesor z hostu?
Podivejte se cpus a vcpus.
Diky. Add pouziti jine knihovny, to pro me bohuzel nebude protoze vetsina webu jede na wordpressu s defaultnim nastavenim, nemuzu do toho sahat.
Ohledne konfigurace systemu, jak jsem rikal php.ini mam ve stejnem stavu jako na stroji, kde cestina bez problemu fungovala. Pocitam ze problem bude nejspise az v postfixu, ale ani zaboha netusim kam tam sahnout (jestli jsou tam nejake direktivy ohledne nahrazovani from fileds z hlavicek emailu nebo neco takoveho) - zkousel jsem to googlit a vazne uz si nevim rady. Tstoval jsem to se svym jednoduchym skriptem ktery jen posle email a na starem hostingu funguje dobre, na novem ne (takze wordpressem to neni). Osobne bych se vsadil ze je to neco v sendmailu/posfixu ale jelikoz tyhle dva programy neznam, ptal jsem se radsi zde a uvedl celou sirsi problematiku abych nekoho nesvedl na spatnou stopu od zacatku.
Tiskni
Sdílej: