Nový ovladač Steam Controller jde do prodeje 4. května. Cena je 99 eur.
Greg Kroah-Hartman začal používat AI asistenta pojmenovaného gkh_clanker_t1000. V commitech se objevuje "Assisted-by: gkh_clanker_t1000". Na social.kernel.org publikoval jeho fotografii. Jedná se o Framework Desktop s AMD Ryzen AI Max a lokální LLM.
Ubuntu 26.10 bude Stonking Stingray (úžasný rejnok).
Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.3.0. S experimentální podporou FLTK 1.4. S příkazem dilloc pro ovládání prohlížeče z příkazové řádky. Vývoj prohlížeče se přesunul z GitHubu na vlastní doménu dillo-browser.org (Git).
Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vývojáři v přehledu vypíchli vylepšenou instalaci, podporu senzoru okolního světla, úsporu energie, opravy Bluetooth nebo zlepšení audia. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
raylib (Wikipedie), tj. multiplatformní open-source knihovna pro vývoj grafických aplikací a her, byla vydána ve verzi 6.0.
Nové verze AI modelů. Společnost OpenAI představila GPT‑5.5. Společnost DeepSeek představila DeepSeek V4.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 164 (pdf) a Hello World 29 (pdf).
Bylo oznámeno, že webový prohlížeč Opera GX zaměřený na hráče počítačových her je už také na Flathubu and Snapcraftu.
Akcionáři americké mediální společnosti Warner Bros. Discovery dnes schválili převzetí firmy konkurentem Paramount Skydance za zhruba 110 miliard dolarů (téměř 2,3 bilionu Kč). Firmy se na spojení dohodly v únoru. O část společnosti Warner Bros. Discovery dříve usilovala rovněž streamovací platforma Netflix, se svou nabídkou však neuspěla. Transakci ještě budou schvalovat regulační orgány, a to nejen ve Spojených státech, ale také
… více »Máš zkušenost s instalací Avast! Linux Home v Ubuntu?
Před začátkem mého pokusu se rád dovím:
- jak na to pro laika
- případné problémy
http://www.avast.com/cze/avast-for-linux-workstation.html
http://www.avast.com/eng/avast-for-linux-workstation.html
Ubuntu 8.10 + GNOME
Zkusil jsem a OK.
- stáhnut balíček - avast4workstation_1.3.0-2_i386.deb
http://files.avast.com/files/linux/avast4workstation_1.3.0-2_i386.deb
- odeslání jednoduchého požadavku na bezplatnou registraci antiviru avast! Home Edition během stahování
http://www.avast.com/cze/home-registration.php
- instalace -> kliknutí na - avast4workstation_1.3.0-2_i386.deb
- start programu: Applications -> Příslušenství -> Antivirus avast
- vložení aktivačního klíče
- Aktualizace databáze
Avast odvedl doborou práci.
Je to uvedeno na té stránce:
...je program určen především pro kontrolu systému a zjišťování přítomnosti virů na diskových oddílech používaných systémem Windows.
http://www.avast.com/cze/avast-for-linux-workstation.html
A dodávám - odvirování USB flash a USB externích disků kámošů a kamarádek.
Nějak mi ještě utekl text:
Na kompy s dual/trial boot: MS-Widle (XP, Vist, 7)+distra Linuxu.
Pokud jste za PROXY, potom je problém. Z Avastu mi slušně omluvně napsali, že od nové verze bude odstraněno. Zatím se musí update stahovat ručně přes terminál.
Příkaz avast-update je pro mne nefunkční. Jak vytvořit jednořádkový příkaz pro přihlášení se na proxy, se mi nezdařilo. Viz diskuse:
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/260670
Funkční návod. Stáhnout souboru 400.vps z:
http://download1.avast.com/files/latest/400.vps
Soubor 400.vps nakopírovat do (za "user" doplnit svuj domovsky adresar):
/home/user/.avast
a
/root/.avast
Tiskni
Sdílej: