Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Zdravim,
Zase se tu trápím s banalitkou a nemohu přijít, kde je zádrhel.
Jde mi o vygenerování certifikátu pro postfix, jenže vždy se vygeneruje se jménem debian.mojedomena.cz (CN i OU) - zkouším to s Thunderbirdem...
debian je nejspíše původní hostname po instalaci, ale nevím, z kterého souboru se to bere, když při generování certifikátu zadávám CN - mail.mojedomena.cz <-jako by to vůbec nebralo ohledy na to co zadávam při generování, nevíte kde by mohl být problém?
ještě přikládám kód pro vygenerování certifikátů:
cd /etc/postfix/ssl/certs
openssl req -new -outform PEM -out smtpd.cert -newkey rsa:2048 -nodes -keyout smtpd.key -keyform PEM -days 365 -x509
Děkuji za odpověď
Skuste se podivat do:
/etc/ssl/openssl.conf ,enbo /usr/lib/ssl/openssl.conf
Jsou tam vychozi hodnoty..
NN
Jak tu kolega podemnou napsal, tohle řídí konfigurace openssl, v Debianu to je v /etc/ssl/openssl.conf.
Ale jestli tím myslíte jen název souboru certifikátu, tak ten si klidně přejmenujte podle libosti. Jméno souboru není důležité, důležité je common name při generování certifikátu.
Omlouvám se, že píšu po takové době, ale dřív jsem se k tomu nějak nedostal, ale teď k věci.
Do konfiguračního souboru /etc/ssl/openssl.conf jsem se právě díval a nikde jsem tam neviděl, že by byla hodnota debian.mojedomena.cz.
Jinak nejde mi o jméno souboru, nýbrž o jméno certifikátu (common name), při generování zadávám mail.mojedomena.cz a přesto se tam stále dává již výše zmíněná.
V té konfiguraci nemusí být nutně debian.mojedomena.cz, ale třeba hostname nebo něco takového.
Tiskni
Sdílej: