Společnost Meta ve spolupráci se společností Oakley oznámila řadu chytrých brýlí Oakley. První Oakley Meta HSTN si lze předobjednat za 499 dolarů.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ, který do veřejné konzultace Evropské komise zaslala společnost České Radiokomunikace (CRA) v rámci iniciativy Project AIGF CZ. Jde o významný krok k rozvoji výpočetní infrastruktury pro umělou inteligenci (AI), která je prioritou resortu. Projekt je v souladu s cíli Národní strategie umělé inteligence ČR 2030 a je již součástí návrhu
… více »Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 154 (pdf). S podtitulem Automatizace domácnosti.
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
Microsoft hodlá zrušit další tisíce pracovních míst, a to především v obchodních odděleních. Předchozí kolo propouštění se uskutečnilo v květnu a dotklo se 6000 zaměstnanců. Vedení firmy již dříve upozornilo, že vzhledem k rozsáhlým investicím do umělé inteligence (AI) se bude snažit omezovat výdaje v jiných oblastech.
Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a v Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
Ahoj,
Opravte mě pokud se mýlím, ale takhle zatím chápu detekci HW (během běhu systému):
-Uživatel připojí třeba USB flash disk
-Jádro pozná hardware a udělá 3 věci:
-Zkusí spustit uevent helper program, jak bylo definováno při kompilaci jádra (výchozí nastavení je /sbin/hotplug). Může to být i skript. Ten vytváří zařízení pomocí mknod; informace dostane jako proměnné od jádra.
-Vytvoří uevent, který pošle přes netlink. Záleží pak na daemonu, aby událost zachytil a jednal podle toho. Takový daemon je třeba udev nebo hotplug{,2}.
-Získané informace o zařízení jsou ve virtuálních fs /sys a /proc.
Stavím si vlastní systém a chci tomu porozumět. Vím, že aby se daly přečíst oddíly na disku, tak je třeba přimountovat /sys. Pak v souboru /proc/partitions bude seznam oddílů. Nyní ale dochází k problému: informace o oddílech všech blokových zařízení jsou dostupné pouze při startu systému; jakmile se něco změní, něco se podělá a soubor /proc/partitions je prázdný, neobsahuje žádné oddíly.
Pokud tomu dobře rozumím, tak by mělo být zodpovědné pouze jádro - jen kernel přeci zapisuje do /proc a jen kernel se má starat o skutečnou detekci hardwaru. Tudíž, jak je možné, že po odpojení a připojení USB flashe je seznam oddílů prázdný?
Předem díky za jakejkoli hint...
Dr. Eddy
PS: systém startuje z USB a nahrává se do paměti, odkud běží celou dobu. Tudíž vždy po startu systému je přítomen USB disk.
Řešení dotazu:
NEjake odkazy, jeste se k tomu vratim:
http://wiki.linuxquestions.org/wiki/Hotplug
https://wiki.ubuntu.com/UdevRoadmap
NN
dmesg mi vypisuje tohle:
po startu jádra detekuje vše správně, zavede ovladače a vypíše i tuto řádku:
uba: uba1 uba2
což je USB zařízení a dvě partitiony.
při odpojení vypíše USB disconnected a při připojení opět napíše že detekoval zařízení, ale už nevypíše partitiony. Zvláštní ale je, že vždy nalezne USB zařízení na jiné adrese, ikdyž USB port neměním při připojování...
2.6.28
taky mi přišlo zvláštní "uba", ale jednou se mi podařilo přimountovat ext2 fs, takže to funguje... ale jen po startu...
na tom USB flashi jsou 2 oddíly: ext2 a fat32. na tom ext2 oddíle je zavaděč, jádro a obraz ramdisku, kterej se celej nahraje do paměti. Takže jakmile se nastartuje jádro a zkopíruje ramdisk do paměti (parametr u jádra je root=ram0 myslim), tak flash by už neměl být potřeba. Systém celej běží v RAM a funguje jak má, až tedy na detekci partitionů...
Uba? Nie je to toto? Žeby ten ovládač konečne opravili?
vím, že pro zavedení do paměti nepotřebuju ovladače pro USB, ale já ten flash chci ještě po startu systému využít, resp. z něj nahrát jiné soubory, a to nejen hned po startu, ale kdykoli, kdy jádro nějaký USB flash detekuje. Tudíž je potřebuji. Pokud je tedy problém s ovladači, nevíte, které jsou vadné? Taky bych rád podporoval USB 1.1 i 2.0. Jinak jádro je monolytické, if it matters...
díky moc!
jádro funguje jak má, teď už jen dolatit hotplug2 daemon...
Díky opravdu moc, upřímně, zkoušel jsem IRC kanály, linuxquestions.org i kerneltrap.org, jen tady se mi dostalo pozornosti a řešení!
Česká komunita je nejlepší! :)
BTW: kdyby někdo narazil na stejný problém, tak stačí zakázat v jádře v Device Drivers -> Block devices -> Low Performance USB block driver.
Tiskni
Sdílej: