Dle plánu dnes ve 13:00 proběhne veřejný test eDokladů. Jeho cílem je ověřit připravenost aplikace a související infrastruktury na vysokou souběžnou zátěž před podzimními komunálními volbami.
Byla vydána nová verze 3.47 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.13 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Byla vydána nová verze 26.1 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Bian-May. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.
Na akci Made by Google 2026 (YouTube) byla oficiálně představena jedenáctá generace telefonů Pixel s novým čipem Google Tensor G6 a hodinky Pixel Watch 5.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) se spolu s partnery z dalších zemí připojil ke společnému upozornění (Joint Cybersecurity Advisory) týkajícímu se probíhající kybernetické kampaně skupiny LAUNDRY BEAR zaměřené na uživatele e-mailové platformy Zimbra Collaboration Suite (ZCS) nejméně od července 2025. NÚKIB doporučuje organizacím využívajícím Zimbra Collaboration Suite neprodleně ověřit, zda
… více »Intel vydal 42 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20260811 mikrokódů pro své procesory.
Sny o designu GNOME Shellu, článek s náhledy a videi, představuje dlouhodobou vizi týmu GNOME pro vylepšení uživatelského rozhraní GNOME Shellu. Zatímco nedávné verze přinášely spíše drobné úpravy, designéři nyní plánují zásadnější změny.
Byla vydána nová verze 10.5 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu důležitých bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb. Nově vyžaduje podporu ECC (Elliptic Curve Cryptography) v libcrypto, včetně křivky NISTP521.
Byla vydána nová verze 10.6 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. S novými obrazy pro Orange Pi 4 Pro, Orange Pi Zero 3W a Odroid M1/M1S/M2. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Námořní drony používané elitními jednotkami britského královského námořnictva tajně posílaly údaje do Číny. Stroje vybavené čínskými komponenty měly být využívány pro vojenské operace na Blízkém východě. Kamery na dálkově řízených průzkumných člunech K3 Scout byly vybavené součástkami, které bez vědomí britského námořnictva odesílaly informace do spojeného zařízení v Číně. Britské námořní síly využívaly flotilu námořních dronů
… více »Zdravím,
bohužel před 3 dny mi totálně lehly windows jak už to tak bývá a díky mojí blbosti neni nic zazálohováno. Chtěl bych tedy vědět jestli je možné přes nějaký live linux nasdílet tento disk abych ho mohl pomocí jiného počítače zkopírovat. Jediné co jsem zatím zkoušel je SLAX na flash disku a vypálit si data ale bohužel nevím proč ale tato distribuce některá data na disku prostě nevidí. Budu vděčný za každou radu která by mi pomohla tenhle problem vyřešit. Díky
Není to sice přesně to, na co se ptáte, ale možná by se Vám mohla hodit Clonezilla. Je to live distro pro zálohování disku skrz ntfsclone, což (pokud se nepletu) nevyužívá SLAXový ntfs-3g. Možná by se tak daly vytáhnout i data, která nevidíte.
Bohužel ta Clonezilla mi zaboha nejde nabootovat z flashky. Jde alespon nějak přiřadit tomu ntfs disku práva rw abych s těmy daty mohl nějak manipulovat? Našel jsem na to pár rad ale ty bohužel vyžadují instalaci nějakého doplnku což u tý live distribuce asi nejde...
Pokud Vám Clonezilla nejde bootovat z flashky, je to pro Vás pasé.
Ohledně zápisových práv je to složitější. Při použití ntfs-3g (jakékoli standardní a aktuální LiveCD) by zápis měl fungovat od přírody. U Clonezilly bych o tom pochyboval, protože k tomu není primárně určena.
Ahoj, zkus pouzit SystemRescueCD, zatim se mi osvedcilo. Co se tyce sdileni disku, bude jednodussi udelat to obracene. Nekde na PC nasdilej adresar a po nabootovani rescuecd ho pripoj.
Podle vlastních zkušeností odhaduju, že nevidíte data, která mají v názvu diakritiku, nebo které jsou v adresáři s diakritikou. Asi jste si stáhnul nějakou aktuální verzi Slaxu a nedoplnil ji o moduly s češtinou. Zkuste z ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/slax/SLAX-czech/ stáhnout některou šestkovou českou verzi Slaxu a zkusit to s ní. Mělo by to bez problémů fungovat, alespoň u mě to tak vždycky bylo. Jiná otázka je, v jakém stavu jsou skutečně ta data a jestli je ještě co zachraňovat.
Jinak poslední veze Hiren's boot CD obsahuje "live" verzi WinXP spouštěnou přímo z CD a k tomu spoustu diagnostických a opravných nástrojů. Ale není to úplně "legální" sbírka software 
Tiskni
Sdílej: