Mozilla.cz informuje, že Mozilla ukončuje program ověřených doplňků. Na server s doplňky addons.mozilla.org může svůj doplněk pro Firefox nahrát jakýkoliv vývojář, stačí k tomu účet Firefoxu. Po automatické kontrole (a případně na jejím základě následující ruční kontrole) je doplněk zveřejněn uživatelům. Nejpoužívanější doplňky, které splňují určité standardy, Mozilla na serveru označuje jako doporučené, a na to chtěla navázat
… více »Vývojáři Asahi Linuxu se na Twitteru pochlubili prvním trojúhelníkem zobrazeným pomocí open source ovladače pro Apple M1 GPU. Pracuje na něm Alyssa Rosenzweig z Collabory. Více na jejím blogu (1. část a 2. část). Zdrojové kódy jsou k dispozice na GitHubu.
V sobotu proběhla konference Online GodotCon 2021 vývojářů a uživatelů multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Zatím nesestříhaný videozáznam příspěvků je k dispozici na YouTube.
Deskreen byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o aplikaci umožňující používat libovolné zařízení s webovým prohlížečem jako druhou obrazovku, viz videoukázka. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPLv3.
Byla vydána nová verze 0.11.0 raw photo editoru Filmulator. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3. Ke stažení je také spustitelný balíček ve formátu AppImage.
Byla vydána nová verze 13.8 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v příspěvku na blogu.
Otevřená certifikační autorita Let’s Encrypt v příspěvku na svém blogu představila své nové databázové servery. Hardware: 2U rack server Dell EMC PowerEdge R7525, CPU 2x AMD EPYC 7542, Memory 2TB 3200MT/s, Storage 24x 6.4TB Intel P4610 NVMe SSD. Software: OpenZFS a MariaDB s InnoDB.
Článek systemd pro vývojáře: lokální vývojové servery v systemd na MojeFedora.cz doporučuje vývojářům používání systemd k ovládání svých projektů pomocí "systemctl --user".
Vyšla nová verze souborového manažera Midnight Commander 4.8.26. Mezi hlavní novinky patří zachování obsahu příkazové řádky při přepínání panelů pomocí Ctrl+O, stíny okolo dialogových oken jako v Norton Commanderu a dalších (vytvořeno autorem zprávičky), podpora jakkoli dlouhých názvů souborů a spousta dalších drobnějších věcí.
Projekty Elasticsearch a Kibana změní s verzí 7.11 licenci. Už se nebude jednat o open source software. Důvodem změny licence byl spor se společností AWS (Amazon Web Services). AWS na změnu licence odpovídá vlastním forkem. Vycházet bude z verze 7.10 a zůstane pod open source licencí Apache.
Rad bych se nekoho zeptal, jak se realizuje rozdeleni zateze jednoho weboveho serveru ne vice webovych serveru .
Predpokladam, ze by to mohlo jit napr. takhle : napr.2 fyzicke stroje s webovymi servery, kazdy ma verejne IP a v DNS zaznamech jednomu domenovemu jmenu napr. www.xxx.cz priradim prave ta dve verejne IP. Dalo by se pak ovlivnit, ktere IP se pouzije prednostne nebo je vyber IP v DNS ciste nahodny proces?
Milan Vobeckyvyber ktery zaznam z mnoziny se pouzije v DNS je nejcasteji nahodny.
jde nastavit, aby server udrzoval nejake fixni poradi, pripadne cyklicky posouval, nebo nahodne michal zaznamy v odpovedich, ale to ma jen maly vliv, protoze neovlivnite:
odpovedi z cache a rekursivnich serveru, ktere moho provdet vlastni preskupeni
stranu prijemce, kdy v /etc/host.conf muzete dat pravidla na preskupovani prijtych zaznamu z obecneych resolveru, tedy i dns resolveru
otazka je jestli skutecne chcete delat load ballancing, jestli by nestcilo predradit pred dynamicky web squida, ktery by delal nejakou velmi kratkodobou cache dynamickych stranek a odpovidal by dotazy, pokud by byly v cache jeste nez se dostanou na server (tvaril by se jako server), nebo jine reseni (zalezi to hodne od toho jaky obsah na tom webu bezi...)
Tiskni
Sdílej: