Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Přeji hezký den!
Zčista jasna přestala fungovat správa VDR přes web pomocí vdradmin-am. Vše fungovalo poměrně dobře asi dva měsíce, ale minulý týden se najednou objevilo hlášení
Can't connect to VDR at localhost:2001 Please check if VDR is running and if VDR's svdrphosts.conf is configured correctly.
Konfigurace uvedeného souboru se mi jeví správná, navíc to předtím jelo. Nastavené nahrávání se uskutečnilo, ale další se nedá nastavit Nefunguje přístup ani z dalších počítačů v lokální síti. Prohledal jsem všechno možné, ale našel jsem jen pár rad v němčině, které nepomohly. Ale německy umím jen trochu, takže možná jsem jim dobře nerozumněl. Pokud by někdo věděl nebo tušil, v čem může být zakopaný pes, budu vděčný za radu.
Jirka
ja neviem kde je problem, ale dovolim si otazku: fungovala ti vo vdradmin-am dobre diakritika v epg?
mne sa ju nepodarilo rozbehat, ale nasiel som nahradny plugin vdr-live, v nom vsetko slape ako ma..
Diakritika fungovala jen s kódováním ISO Latin2, u kterého jsem kvůli tomu zůstal. V Unicode buď bylo správně zobrazeno menu nebo texty (např EPG informace), ale nikdy ne oboje.
Díky za tip na vdr-live, vyzkouším.
Jirka
Vypadá to funkčně, ještě jednou díky.
Jirka
Tak jsem na to přišel, v konfiguračním souboru vdradmind.conf
bylo potřeba opravit VDR_HOST = localhost
na VDR_HOST = 127.0.0.1 .
Zajímavé je, že na mašině v práci to funguje i po staru.
Jirka
Jak na tom stroji, co to nefuguje, vypadá soubor /etc/hosts?
Položka "127.0.0.1 localhost" je hned na začátku. Zvláštní na tom bylo, že to jelo a pak najednou to přestalo fungovat. Co se mezitím stalo (update apod.) už zpětně nedokážu zjistit.
Jirka
Tiskni
Sdílej: