Ubuntu na 𝕏 zveřejnilo text Plucky Puffin (odvážný papuchalk). Jedná se o jméno pro Ubuntu 25.04?
Google vyvíjí apku Terminal s Linuxem na Androidu (YouTube). Apka je součástí Android Virtualization Frameworku (AVF).
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal Přehled kybernetických incidentů za září 2024 (pdf). Evidováno bylo 21 kyberbezpečnostních incidentů. Na účastníky mezinárodní bezpečnostní konference IISS Prague Defence Summit cílila phishingová kampaň.
Minetest (Wikipedie), tj. multiplatformní open source voxelový herní engine a hra inspirovaná Minecraftem, se přejmenovává na Luanti.
Minulý týden byl představen (YouTube) Rocky Linux from CIQ (RLC) aneb Rocky Linux s komerční podporou od společnosti CIQ. Cena podpory je 25 000 dolarů ročně bez ohledu na počet jader CPU, serverů nebo virtuálních počítačů.
Byla aktualizována časová osa podpory Manifest V2 v Chrome, tj. verze API rozšíření webových prohlížečů. V průběhu týdnů budou rozšíření Chrome používající tuto verzi deaktivována a uživatelům budou doporučeny alternativy používající Manifest V3. Uživatelé Chrome si mohou pomocí "chrome://extensions/" zjistit, kterých rozšíření se to týká. Například také uBlock Origin. Podporu Manifest V2 v Chrome bude možné dočasně prodloužit nastavením ExtensionManifestV2Availability.
Sada nástrojů Distrobox pro spouštění libovolných linuxových distribucí v terminálu pomocí kontejnerů byla vydána ve verzi 1.8.0.
Byly zpracovány a zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2024. Přistupovat k nim lze přímo z programu, kde jsou také odkazy na prezentace, nebo z YouTube.
Byla vydána nová verze 1.4 svobodného multiplatformního vektorového grafického editoru Inkscape. Podrobný přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání.
Softwarový KVM Input Leap (dříve Barrier) byl vydán ve verzi 3.0.0 (a následně pár opravných). Přidává podporu Waylandu a Qt6. Jde o první vydání od přesunu z projektu Barrier v roce 2021. Barrier vznikl jako fork Synergy, jehož verze 2 byla částečně proprietární a její bezplatná open-source verze měla umělá omezení.
Přeji hezký den!
Zčista jasna přestala fungovat správa VDR přes web pomocí vdradmin-am. Vše fungovalo poměrně dobře asi dva měsíce, ale minulý týden se najednou objevilo hlášení
Can't connect to VDR at localhost:2001 Please check if VDR is running and if VDR's svdrphosts.conf is configured correctly.
Konfigurace uvedeného souboru se mi jeví správná, navíc to předtím jelo. Nastavené nahrávání se uskutečnilo, ale další se nedá nastavit Nefunguje přístup ani z dalších počítačů v lokální síti. Prohledal jsem všechno možné, ale našel jsem jen pár rad v němčině, které nepomohly. Ale německy umím jen trochu, takže možná jsem jim dobře nerozumněl. Pokud by někdo věděl nebo tušil, v čem může být zakopaný pes, budu vděčný za radu.
Jirka
ja neviem kde je problem, ale dovolim si otazku: fungovala ti vo vdradmin-am dobre diakritika v epg?
mne sa ju nepodarilo rozbehat, ale nasiel som nahradny plugin vdr-live, v nom vsetko slape ako ma..
Diakritika fungovala jen s kódováním ISO Latin2, u kterého jsem kvůli tomu zůstal. V Unicode buď bylo správně zobrazeno menu nebo texty (např EPG informace), ale nikdy ne oboje.
Díky za tip na vdr-live, vyzkouším.
Jirka
Vypadá to funkčně, ještě jednou díky.
Jirka
Tak jsem na to přišel, v konfiguračním souboru vdradmind.conf
bylo potřeba opravit VDR_HOST = localhost
na VDR_HOST = 127.0.0.1 .
Zajímavé je, že na mašině v práci to funguje i po staru.
Jirka
Jak na tom stroji, co to nefuguje, vypadá soubor /etc/hosts?
Položka "127.0.0.1 localhost" je hned na začátku. Zvláštní na tom bylo, že to jelo a pak najednou to přestalo fungovat. Co se mezitím stalo (update apod.) už zpětně nedokážu zjistit.
Jirka
Tiskni Sdílej: