Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Zdravim vas
So znechutenim zistujem, ze po nainstalovani tsclienta do fedory 10 uz nieje k dispozicii applet pre GNOME, v ktorom sa dal zvolit rychlou volbou system, na ktory som sa chcel pripojit. . A to je uz druhy soft (po gdm-setup), ktory som zistil ze uz nieje medzi "zivymi" odkedy som posledny weekend po dlhsom case znova nahodil linux distro na kompa.
Skusal som sice aj hladat, ci predsa nieco nenajdem, ale cely projekt tsclient sa znacne okresal z vlastneho homepagu na "suchy" web sourceforgu a o info/dokumentacii/.. a applete ani zmienka... je to dosledkom prejdenia na major verziu? alebo skoncenim podpory (myslim ze ten soft mal najlepsie casy z pohladu prezentacie uz za sebou)?
Chcem sa preto aspon tu spytat ako je to s tsclientom a hlavne z appletom ...ci ho mate vo vlastnych distrach alebo uz nie a mozem smutit za dalsou schopnou pochovanou vychytavkou do GUI
Řešení dotazu:
Problém bude asi v tom, že verze 2.0.1 není pokračovatel verze 0.150, ale kompletní přepis. Autor nové verze je James Willcox a té staré s appletem Erick Woods a Jonh Wendell (poslední úpravy z první poloviny roku 2007). V nové verzi není nikde zmíňka o autorech verze staré a ani kód nevypadá na první pohled jako převzatý. Zkus se zeptat Jamese zda-li plánuje do budoucna přidat i applet, v TODO jsem si toho nevšiml.
V Debianu Lenny/Squeeze/Sid je stále původní verze 0.150 s appletem.
Tiskni
Sdílej: