Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Zdravím,
mám následující systém:
Centos 4.3
v systému tři síťové karty, dvě fungují bez nejmenších problémů, třetí jsem přidával teď a bohužel nemohu přijít na to, proč ikdyž zdánlivě funguje, není schopná pravěpodobně poslat žádný paket...
eth2 Link encap:Ethernet HWaddr 00:E0:28:62:05:8B
inet addr:10.1.3.254 Bcast:10.1.3.255 Mask:255.255.255.0
UP BROADCAST MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:13163 errors:7 dropped:3749 overruns:7 frame:0
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:1139826 (1.0 MiB) TX bytes:0 (0.0 b)
Interrupt:193 Base address:0xa800
Zaráží mě ty jednak ty hodnoty u TX, jednak ty chyby u RX... když si pustím tcpdump na té kartě, tak vidím provoz, nicméně jen ten, který je ke mě, opačný vidět vůbec není....
Co byste podezřívali ? Síťovou kartu ? Je možné, že by se takhle projevil např. špatný switch nebo kabel ?
Předesílám, že na tom stroji jsem neměl iptables.
Díky moc za nápady..
online
Mas uplnou pravdu, muze to byt kabel, sitovka nebo port ve switchi. Budes muset experimentovat
#Předesílám, že na tom stroji jsem neměl iptables.
Upozornuji na to, ze u stroju s vice nez jednou sitovou kartou musi byt nastaveny routovaci tabulky. A to musi byt nastaveny spravne.
Co vam napise prikaz "route"? Karta eth2 muze treba pakety pouze prijimat a uz do ni zadna odesilaci routa nevede.
Tiskni
Sdílej: