Open source softwarový stack ROCm (Wikipedie) pro vývoj AI a HPC na GPU od AMD byl vydán ve verzi 7.0.0. Přidána byla podpora AMD Instinct MI355X a MI350X.
Byla vydána nová verze 258 správce systému a služeb systemd (GitHub).
Byla vydána Java 25 / JDK 25. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 18. Jedná se o LTS verzi.
Věra Pohlová před 26 lety: „Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala“. Jde o odpověď na anketní otázku deníku Metro vydaného 17. září 1999 na téma zneužití údajů o sporožirových účtech klientů České spořitelny.
Byla publikována Výroční zpráva Blender Foundation za rok 2024 (pdf).
Byl vydán Mozilla Firefox 143.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově se Firefox při ukončování anonymního režimu zeptá, zda chcete smazat stažené soubory. Dialog pro povolení přístupu ke kameře zobrazuje náhled. Obzvláště užitečné při přepínání mezi více kamerami. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 143 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 43 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 21. října.
Multiplatformní emulátor terminálu Ghostty byl vydán ve verzi 1.2 (𝕏, Mastodon). Přehled novinek, vylepšení a nových efektů v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 4.5 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Byla vydána verze 3.0 (Mastodon) nástroje pro záznam a sdílení terminálových sezení asciinema (GitHub). S novou verzí formátu záznamu asciicast v3, podporou live streamingu a především kompletním přepisem z Pythonu do Rustu.
mv -f .deps/i915_render.Tpo .deps/i915_render.Plo ../doltcompile i686-pc-linux-gnu-gcc -DHAVE_CONFIG_H -I. -I.. -I/usr/include/xorg -I/usr/include/pixman-1 -I/usr/include/drm -Wall -Wpointer-arith -Wstrict-prototypes -Wmissing-prototypes -Wmissing-declarations -Wnested-externs -fno-strict-aliasing -I/usr/include/xorg -I/usr/include/pixman-1 -I/usr/include/drm -I/usr/include/X11/dri -I../uxa -DI830_XV -DI830_USE_XAA -DI830_USE_EXA -O3 -march=prescott -pipe -fomit-frame-pointer -MT i810_dri.lo -MD -MP -MF .deps/i810_dri.Tpo -c -o i810_dri.lo i810_dri.c drmmode_display.c:64: error: expected declaration specifiers or '...' before 'drmModeModeInfoPtr' drmmode_display.c: In function 'drmmode_ConvertFromKMode': drmmode_display.c:70: error: 'kmode' undeclared (first use in this function) drmmode_display.c:70: error: (Each undeclared identifier is reported only once drmmode_display.c:70: error: for each function it appears in.) drmmode_display.c: At top level: drmmode_display.c:96: error: expected declaration specifiers or '...' before 'drmModeModeInfoPtr' drmmode_display.c: In function 'drmmode_ConvertToKMode': drmmode_display.c:99: error: 'kmode' undeclared (first use in this function) drmmode_display.c: In function 'drmmode_set_mode_major': drmmode_display.c:144: error: 'drmModeModeInfo' undeclared (first use in this function) drmmode_display.c:144: error: expected ';' before 'kmode' drmmode_display.c:199: error: 'kmode' undeclared (first use in this function) drmmode_display.c:199: error: too many arguments to function 'drmmode_ConvertToKMode' drmmode_display.c: In function 'drmmode_output_get_modes': drmmode_display.c:487: warning: passing argument 2 of 'drmmode_ConvertFromKMode' from incompatible pointer type drmmode_display.c:487: error: too many arguments to function 'drmmode_ConvertFromKMode' make[4]: *** [drmmode_display.lo] Error 1 make[4]: *** Waiting for unfinished jobs.... mv -f .deps/i965_render.Tpo .deps/i965_render.Plo mv -f .deps/i810_dri.Tpo .deps/i810_dri.Plo make[4]: Leaving directory `/var/tmp/portage/x11-drivers/xf86-video-intel-2.6.3-r1/work/xf86-video-intel-2.6.3/src' make[3]: *** [all-recursive] Error 1 make[3]: Leaving directory `/var/tmp/portage/x11-drivers/xf86-video-intel-2.6.3-r1/work/xf86-video-intel-2.6.3/src' make[2]: *** [all] Error 2 make[2]: Leaving directory `/var/tmp/portage/x11-drivers/xf86-video-intel-2.6.3-r1/work/xf86-video-intel-2.6.3/src' make[1]: *** [all-recursive] Error 1 make[1]: Leaving directory `/var/tmp/portage/x11-drivers/xf86-video-intel-2.6.3-r1/work/xf86-video-intel-2.6.3' make: *** [all] Error 2Zkoušel jsem překompilovat od libdrm přes mesu až po kernel kde co a nic nepomáhá a vygooglit někoho se stejným problémem se mi taky nepovedlo. Alchymie s gcc flagy nepomáhá, revdep-rebuild taky nic.
x11-base/xorg-server-1.5.3-r5 media-libs/mesa-7.4 sys-kernel/gentoo-sources-2.6.29-r1 x11-libs/libdrm-2.4.5 sys-devel/gcc-4.3.3-r2 sys-libs/glibc-2.9_p20081201-r2 CFLAGS="-O3 -march=prescott -pipe -fomit-frame-pointer"Neřešil tohle někdo ?
vypada to na stary kernel a prilis novy intel driver. na DRI2 jde hlavne o DRI2 v kernelu (je to uplne nove rozhrani vyuzivajici GEM).
a verze libdrm?
hm to je zvlastni. Mam to na debianu zkompilovane vicemene ze stejnych verzi a s nicim podobnym jsem se nesetkal. Nemate treba nejake "vyvojove baliky" (nevim jak to na gentoo funguje s nimi, proste mam na mysli vec co nainstaluje headery do /usr/include) ze starsich verzi?
pavel@Drugstar ~ $ sudo cat /var/log/Xorg.0.log|grep DRI
(II) Loading extension DRI2
(II) Loading extension XFree86-DRI
(II) intel(0): [DRI2] Setup complete
(II) intel(0): 0x00000000-0xffff4fff: DRI memory manager (4194260 kB)
(II) intel(0): direct rendering: DRI2 Enabled
(II) GLX: Initialized DRI2 GL provider for screen 0
Tiskni
Sdílej: