Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Zdravím
Chtěl bych se zeptat, jak bych dokázal rozjet Mafiu na F10, tím jsem myslel přes co spustit Mafii mimo Wine. A jestli by ten program podporoval i starší počítače jako mám já (Pentium III).
?? uhmm... Ano to jsem si všim, že toto není Windows a jsem rád, že není, ale tady nejde o základní pravidla Linuxu, ale o to, že wine nedokáže (ani přes menší mé ůpravy hry mafia) dostatečně vykreslit prostředí a bez sekání této hry.
mafia samotna mi vo win xp isla v pohode s konfiguraciou: P3@650, 384 MB RAM a 32 MB VGA Matrox G550.
ci to ale na podobnom stroji pojde aj vo wine na niektorej distribucii linuxu, to je otazne.
Mafii jsem hrál pod F7, F8 i F9.. Vždy pod Wine a bez problémů (resp. dříve jsem musel použít OSS, ale i ta nutnost později padla). Pod F7 jsem ji hrál ještě na postarším Duronu 1300 MHz a archivní GF2.. Nevím, proč se Wine bránit - je na to ideální..
Hru Mafia, Linux pro můj typ počítače, ztěží vykresluje a na Windowsu to šlo dost dobře (taky se nedivím, když má pro takové věci Windows podpory, DirectX a různé jiné věci), ale pokud jsem chtěl tu hru odinstalovat jako to je v nabídce (u Windowsu start) wine/wine uninstaler, protože ta hra pro mě byla prakticky nepoužitelná, tak jsem ji chtěl prostě odinstalovat (mimo jiné hry co nechtěly naběhnout) a coto?... nastala chyba, buď u hledání toho souboru co odinstalaci zajišťuje a nebo prostě napíše, že ten dotyčný soubor je poškozen. A proto, bych preferoval něco jiného, než je wine samotný.
muzes zkusit CrossOver Games. Soucasti placene verze je snad i technicka podpora.
Dalsi moznost je Cedega. Tam se dokonce pise ze mafia je podporovana.
Tiskni
Sdílej: