Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dobrý den. Máme pět počítačů, které se přihlašují přes XDMCP k serveru s Gentoo. Dva z těchto počítačů dnes najednou se odmítli připojit, přičemž se objevovala následující hláška:
Xlib: connection to "192.168.0.50:0.0" refused by server Xlib: Invalid MIT-MAGIC-COOKIE-1 key
Adresa 192.168.0.50 je adresa počítače ze kterého se připojuji, server má adresu 192.168.0.3. Tato hláška se objevuje i na serveru v souboru /var/log/kdm.log
. Ostatní tři počítače se připojují bez problémů. Tyto dva problémové počítače se naopak připojí k jiným čtyřem počítačům bez problémů. Jeden z problematických počítačů ma nainstalovaný Mepis 7.0 a druhý Debian Lenny.
Na serveru se již delší dobu nic neinstalovalo, připravuje se jeho ukončení provozu. Proto nás nebude až tolik mrzet pokud se tuto chybu opravit nepodaří. Na druhou stranu mne samozřejmě zajímá v čem je problém a třeba řešení pomůže i někomu jinému. Zkoušel jsem již hledat problém zde i na internetu, ale řešení jsem nenalezl.
Děkuji za každou pomoc.
Měl jsem případ, kdy příčinou byl poškozený "~/.Xauthority" soubor, stačilo jej smazat. Jde se přihlásit na Gentoo z těch dvou počítačů jako jiný uživatel? Co trochu zagooglit?
Asi jsem se špatně vyjádřil. On se vůbec nechytí na vzdálený server. Zůstane jen prázdná obrazovka s kurzorem. Jako když pustíte samotná X.
XDMCP je jenom takové šťouchnutí do display managera, aby se on přes X připojil na X server. Součástí tohoto štouchnutí je výměna sdíleného tajemství, aby se pak v X spojení mohl display manager autentizovat vůči serveru.
Zkuste si pustit X server v ukecanějším režimu. Případně vyměňte X11 MIT Magic cookie mezi stroji ručně.
Já jsem se s tímto problémem nesetkal, ale co jsem teď narychlo našel, tak někdo měl problémy s multihomed strojem, někomu zase nefungovalo generování pseudonáhodných čísel.
Tiskni
Sdílej: