Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Zdravim vsechny,
mam tady problem se kterym uz si nevim rady. Na otestovanou a funkcni embedded desku se uz nejaky patek pokousim udelat vlastni linux. Zatim to vypada na velky neuspech.
Na mem stolnim pc jsem vytvoril prazdny soubor velikosti 2G. Naformatoval sem to ext2 a pripojil sem to do /mnt/lfs potom sem postupoval podle knihy Linux from Scratch V6.4. Vsechno sem uspesne skompiloval a funguje mi to. Potom sem vzal CF kartu vytvoril partition naformatoval ext2 nainstaloval na ni grub. Dale sem vsechny soubory z LFS skopiroval na CF kartu vytvořil jsem menu.lst a zkusil na embedded pc. Vysledek je takovy že kernel pripoji root a pri pokusu spustit init vypiše nasledující kernel panic. Vypadá to na nějaký problém s pamětí, ale vůbec nerozumim tomu proč.
init used greated stack depth: 5844 bytes left
kernel panic - not syncing: attemp to kill init.
Samozřejme sem googloval, ale bez úspěchu. Jeste sem se chtel zeptat jestli nejde nejakym zpusobem zjistit co vsechno jadro pri bootu vypise. Protoze u me to skonci tim panicem a to co bylo pred nim uz nezjistim. Zkousel jsem page up/down nebo break/stop ale nefunguje mi to.
Diky vsem Forrest
Podle toho co jsem nasel je to debug warn vysledek od kernel/exit.c:
CONFIG_DEBUG_STACKOVERFLOW=y
CONFIG_DEBUG_STACK_USAGE=y
Co mas za jadro?
Takze to vypada jen na debugovani a problembude pravdepodobne jeste nekde jinde.
NN
Tiskni
Sdílej: