Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
zdravim vsetkych.
mam problem s ktorym neviem pohnut. mozno ste sa s nim uz stretli a budete ma vediet nasmerovat.
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Kde bolo, tam bolo mal som raz jeden server na ktorom bezala Fedora. Na nej bol apache a v cgi-bin/ bol perlovsky skriptik ktoremu ked som dal cez formular linku na nejaky iny, vzdialeny subor na inom serveri, tak tento skriptik ho stiahol a ulozil na server na ktorom bezal.
Rychlost stahovania a ukladania suboru bola vzdy cca 9-10 MB/s (na tom serveri, kde bezal samotny perl skript).
Pred par dnami som cely server vymenil za extra boma rychlejsiu masinu, dal som na nu Debiana, 64 bit (toho posledneho) a vec sa ma tak, ze stahovanie/ukladanie cez tento skriptik funguje rychlostou 5 MB/s. A ja neviem za nic na svete prist nato preco je to taketo pomale, ked obycajnym "wgetom" to stiahem normalne. Je v debiane nejaky "konfigurak" ktory by tieto veci nejak limitoval???
Ako aaaaaabsolutne sa nechytam a neviem, kde by som mal hladat problem. Alebo, zeby to sposoboval samotny apache, ktory spusta cgi skript? Neriesil niekto nieco podobne alebo nema aspon odhad kde by som mal hladat problem???
Vdaka moc za kazdu radu.
Vidim, ze z toho mate rovnaky gulas ako ja.
Inak polozim otazku. Apache-mpm-prefork a mpm-worker.
V sucastnosti fungujem na preforku, ktory ma byt pomalsi... .
Otazka "O" moze prave prefork sposobovat taketo "zdrzania" vo vykonavani cgi skriptov?
Tiskni
Sdílej: