Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
zdravim vsetkych.
mam problem s ktorym neviem pohnut. mozno ste sa s nim uz stretli a budete ma vediet nasmerovat.
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Kde bolo, tam bolo mal som raz jeden server na ktorom bezala Fedora. Na nej bol apache a v cgi-bin/ bol perlovsky skriptik ktoremu ked som dal cez formular linku na nejaky iny, vzdialeny subor na inom serveri, tak tento skriptik ho stiahol a ulozil na server na ktorom bezal.
Rychlost stahovania a ukladania suboru bola vzdy cca 9-10 MB/s (na tom serveri, kde bezal samotny perl skript).
Pred par dnami som cely server vymenil za extra boma rychlejsiu masinu, dal som na nu Debiana, 64 bit (toho posledneho) a vec sa ma tak, ze stahovanie/ukladanie cez tento skriptik funguje rychlostou 5 MB/s. A ja neviem za nic na svete prist nato preco je to taketo pomale, ked obycajnym "wgetom" to stiahem normalne. Je v debiane nejaky "konfigurak" ktory by tieto veci nejak limitoval???
Ako aaaaaabsolutne sa nechytam a neviem, kde by som mal hladat problem. Alebo, zeby to sposoboval samotny apache, ktory spusta cgi skript? Neriesil niekto nieco podobne alebo nema aspon odhad kde by som mal hladat problem???
Vdaka moc za kazdu radu.
Vidim, ze z toho mate rovnaky gulas ako ja.
Inak polozim otazku. Apache-mpm-prefork a mpm-worker.
V sucastnosti fungujem na preforku, ktory ma byt pomalsi... .
Otazka "O" moze prave prefork sposobovat taketo "zdrzania" vo vykonavani cgi skriptov?
Tiskni
Sdílej: