Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Google oznámil (en), že konverzační AI Bard (Wikipedie) může nyní komunikovat s aplikacemi a službami Google: "Díky nejnovějšímu rozšíření služby může Bard najít a zobrazit relevantní informace z nástrojů společnosti Google, které používáte každý den, jako je například Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google, a to i když jsou potřebné informace v různých aplikacích a službách."
Dobrý den nainstaloval jsem si k windowsu mandrivu 2009 a teď my nejdou otevřít disky c,d,e, linuxu ve verzi 2008 myto šlo tak prosím o radu Díky
A co jsi udělal abys je přečetl a co to ohlásí ? Tvá otázka je nepřesná. Já např. bych začal od "Nastavit váš počítač" - "Místní disky" - "Spravovat diskové oddíly" co tam vidíš ?
Díky za odpověď už jsem to vyřeši nainstaloval jsem to znova,ale teď nevím jak dostat mozilly ten adobe flash player jsou tam 4 a nevím kterej ten první nefunguje,a nejde my zpustit DVD poraďte Diky
Tak už my funguje skoto vše kromě zvuku ten je strašněj stašně to chraptí jako moje stará matěr nedá se to poslouchat a ješte Skype nevým kde najdu mikrofón aby šel zprovoznit předem Díky za radu.
U dvd nejde zvuk tak nevým co si tam mám nainstalovat poraďte Díky
Nejde jen u přehrávání (zvuk) dvd? V alsamixeru/kmixu (co používáš) máš patřičné audio kanály zapnuté? Můžeš ručně (v menu programu) zvolit jako výstup alsu? Sám používam kaffeine a vlc.
Chlape, doporučím jednu univerzální odpověď ... jestli to myslíš s linuxem vážně, tak asi nic lepšího udělat nemůžeš ...
Tak to ti pěkně děkuji ,ale tím jsem to nevyřešil!
Přístup na partition s woknama je na straně 332 v onom pdf. Je tam i stručné seznámení s linuxxem, jeho logikou, proto považuji ono čtení za dost podnětné.
Joj, kecam. Strana 334 a /etc/fstab tam nevidim ... to už je fakt lepší zdejší faq.
Díky všem za rady,ale s těmy radama můžete tak jít do mateřský školky hold co si sám člověk neudělá tak to nemá.Linux je suprovej program,ale zas nemá člověk takové zážitky když se sežene nějaké to S/N na nějaký program na Windows!
Tiskni
Sdílej: