Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
pcm.dmixs51 {
type dmix
ipc_key 1024
slave {
pcm "hw:0,0"
rate 48000
channels 6
period_time 0
period_size 1024
buffer_time 0
buffer_size 4096
}
bindings {
0 0
1 1
2 4
4 2
3 5
5 3
}
}
pcm.player {
type plug
slave.pcm "dmixs51"
slave.channels 6
route_policy duplicate
}
pcm.!default {
type asym
playback.pcm "player"
capture.pcm "recorder"
}
Ve speaker-test -c 6 fungují všechny kanály.
Při přehrávání stereo hudby/filmů v čemkoli kromě Amaroku jde zvuk do všech reproduktorů.
V Amaroku jdou jen přední dva. Nevíte kde se to dá nastavit?
Jestli jsem to pochopil správně, tak Amarok v nové verzi používá nad Xine a dalšími backendy ještě jednu mezivrstvu - Phonon. Tam bude asi zakopaný pes, ale nějak nevím, jak to nastavit, v KDE nastavovátku toho moc neni.
Archlinux, kde-4.2.2-1, amarok-2.0.2-3
Já mám v asoundrc nadefinovaný dmix a ten phonon taky ignoruje. Takže tvůj předpoklad je zřejmě správný. Bohužel řešení jsem zatím nenašel.
Tak díky za nakopnutí, když jsem správně pojmenoval problém, tak řešení hned vypadlo.
Přidal jsem "hint" do asoundrc a rázem jej phonon našel.
To já děkuji za nakopnutí. Konečně mi to taky funguje
Tiskni
Sdílej: