Byl vydán Debian 12.10, tj. desátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Byla vydána nová verze 4.5 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
Byla vydána nová verze 8.6.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
O víkendu probíhá v Praze na Karlově náměstí 13 konference Installfest 2025. Na programu je celá řada zajímavých přednášek a workshopů. Vstup je zdarma. Přednášky lze sledovat i online na YouTube.
Byla vydána nová verze 2.49.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 89 vývojářů, z toho 24 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Premiér Petr Fiala (ODS) dnes na síti X vyloučil, že by za jeho vlády mohla začít platit vyhláška, podle níž by poskytovatelé internetového připojení měli uchovávat adresy internetových stránek, na které se lidé připojují.
Flock 2025, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory, proběhne od 5. do 8. června v Praze.
Zemřel Mark Klein, který dlouhá léta pracoval pro telekomunikační firmu AT&T a proslavil se jako whistleblower, když zveřejnil informace o spolupráci AT&T s agenturou NSA. Cílem spolupráce bylo sledovat veškerou komunikaci občanů za pomocí zařízeních v místnosti 641A. O spolupráci obou subjektů napsal knihu Wiring Up The Big Brother Machine...And Fighting It.
Byla vydána nová verze 16 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Texas Instruments představil nejmenší mikrokontrolér na světě MSPM0C1104. Je o 38 % menší než současné nejmenší mikrokontroléry. Má pouze 1,38 mm².
pcm.dmixs51 {
type dmix
ipc_key 1024
slave {
pcm "hw:0,0"
rate 48000
channels 6
period_time 0
period_size 1024
buffer_time 0
buffer_size 4096
}
bindings {
0 0
1 1
2 4
4 2
3 5
5 3
}
}
pcm.player {
type plug
slave.pcm "dmixs51"
slave.channels 6
route_policy duplicate
}
pcm.!default {
type asym
playback.pcm "player"
capture.pcm "recorder"
}
Ve speaker-test -c 6 fungují všechny kanály.
Při přehrávání stereo hudby/filmů v čemkoli kromě Amaroku jde zvuk do všech reproduktorů.
V Amaroku jdou jen přední dva. Nevíte kde se to dá nastavit?
Jestli jsem to pochopil správně, tak Amarok v nové verzi používá nad Xine a dalšími backendy ještě jednu mezivrstvu - Phonon. Tam bude asi zakopaný pes, ale nějak nevím, jak to nastavit, v KDE nastavovátku toho moc neni.
Archlinux, kde-4.2.2-1, amarok-2.0.2-3
Já mám v asoundrc nadefinovaný dmix a ten phonon taky ignoruje. Takže tvůj předpoklad je zřejmě správný. Bohužel řešení jsem zatím nenašel.
Tak díky za nakopnutí, když jsem správně pojmenoval problém, tak řešení hned vypadlo.
Přidal jsem "hint" do asoundrc a rázem jej phonon našel.
To já děkuji za nakopnutí. Konečně mi to taky funguje
Tiskni
Sdílej: