Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Dobrý den, nevím si rady s takovouto věcí. Mám veřejnou IP adresu a na ní několik domén druhého řádu (,tk). Za routerem je LAN s několika PC, z nichž jeden funguje jako web server. Router (Asus 520g) mám nastaven tak, že požadavky jsou směrovány na lokální IP adresu toho serveru (192.168.1.9). Pomocí ifconfig jsem založil aliasy tří dalších vnitřních IP adres eth0:1,eth0:2,eth0:3 a to 192.168.1.10...12. V souboru http.conf jsem vytvořil tři kontejnery Virtualhost podle těchto IP adres na tři různé adresáře DocumentRoot.. V lokále když zadám do prohlížeče tyto vytvořené vnitřní IP adresy tak to mezi stránkami přepína dobře. Jak nyní udělám aby i domény zadané z internetu směřovaly na odpovídající vnitřní IP adresu? V nastavení routeru jsem nenašel, kde spojit doménu s vnitřní IP adresou, tak nějaký DNS na tom serveru? A dostane se tam až ta doména v http hlavičce host? Nějak se v tom nemohu zorientovat, tak děkuji předem za každou radu .
tohle není věc pro router, ale až pro server, kde k tomu stačí
<VirtualHost *:80> DocumentRoot "/home/WWW1" ServerName domain1.cz <Directory "/home/WWW1"> AllowOverride All Allow from all Options +Indexes </Directory> </VirtualHost>
<VirtualHost *:80> DocumentRoot "/home/WWW2" ServerName domain2.cz <Directory "/home/WWW2"> AllowOverride All Allow from all Options +Indexes </Directory> </VirtualHost>
No to jak napsal Marek, tj. směrování podle jména, jsem taky zkoušel ,ale vůbec to nefungovalo a všechny domény skončily vždy v prvním (defaultním) Virtualhost kontejneru.
Měl jsem i doplněné vazby IP adresa - doména v souboru host, ale nic nepomohlo. Jako by server tu doménu z hlavičky vůbec nepřečetl.Neumím si to vysvětlit proč to nefunguje, proto jsem přešel na směrování podle vnitřní IP adresy a tam to funguje jak jsem již psal výše v lokálu bez problému, ale jak zařídit fungování z vnějška opravdu nevím.
No to jak napsal Marek, tj. směrování podle jména, jsem taky zkoušel ,ale vůbec to nefungovalo a všechny domény skončily vždy v prvním (defaultním) Virtualhost kontejneru.V tom případě to bylo špatně nastavené. Jediné řešení je opravit to. Zkuste to znova, a pokud vám to nebude fungovat, zeptejte se tady v poradně a přiložte konfigurační soubor – nastavit VirtualHost je poměrně jednoduché, takže vám atdy s tím určitě někdo poradí (pokud se vám to nepodaří nastavit rovnou správně).
Měl jsem i doplněné vazby IP adresa - doména v souboru host, ale nic nepomohlo.Soubor
/etc/hosts
s tím vůbec nijak nesouvisí.
jak zařídit fungování z vnějška opravdu nevímVrátit se k prvnímu pokusu a nastavit správně ten jmenný VirtualHost. Je to ta nejjednodušší cesta. Jiné řešení je jedině nastavit VirtualHost nebo jeho obdobu na jiném počítači, který by dělal reverzní HTTP proxy server – takže tím si to určitě nezjednodušíte.
Tak jsem to zkusil znova podle jména a stále nic, nefunguje, tak nevím. Přikládám soubor httpd-vhosts.conf, který je includnutej do httpd.conf.Už opravdu nevím co dělám blbě.
Ještě mě napadlo, jestli to není způsobeno tím, že ta veřejná IP adresa je přes DynDNS a dostávám se tedy na ni přez "mojedomena.neco.org" a ty ostatní domény jsou registrované u dot.tk , když totiž dám "nslookup mojedomena.neco.org" vrátí se správná vnější IP adresa mojeho připojení, ale když dám "nslookup www.domena1.tk"
vrátí se úplně jiná adresa.To znamená, že doména "www.domena1.tk" se jenom někde odkáže na "mojedomena.neco.org" a ta najde správnou vnější IP adresu, ale původní doména (www.domena1.tk) se jaksi z hlavičky host vytratí a tudíž ji už server nenačte, ale načte "moje domena.neco.org" a spadne to do defaultu. Nevím možná je to ale blbost.
Host: www.domena1.tk
Taky to můžeš zkusit telnetem:
jenda@paranoid:~$ telnet tvuj.server 80 Trying 87.236.195.71... Connected to hrach.eu. Escape character is '^]'. GET / HTTP/1.1 Host: www.domena1.tk HTTP/1.1 200 OK Vary: Accept-Encoding Content-Type: text/html Accept-Ranges: bytes ETag: "-1601318575" Last-Modified: Mon, 16 Mar 2009 15:43:17 GMT Content-Length: 871 Date: Fri, 24 Apr 2009 19:25:23 GMT Server: lighttpd/1.4.19 HTML kód stránky pro vhost www.domena1.tk
Hm, tak to je pěkně na H..... a řešení asi není
ale i tak všem díky za reakci, apsoň jsem si to ujasnil
Tiskni
Sdílej: