abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:44 | Nová verze

    Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 10:55 | Nová verze

    Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:44 | IT novinky

    Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:00 | Bezpečnostní upozornění

    Nejnovější X.Org X server 21.1.23 a Xwayland 24.1.12 řeší 9 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.6. 22:33 | Bezpečnostní upozornění

    npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    1.6. 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o zranitelnosti CVE-2026-46243 pojmenované CIFSwitch v Linuxu od roku 2007. Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). V upstreamu je již opraveno.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.6. 19:22 | IT novinky

    Nvidia na své konferenci NVIDIA GTC Taipei 2026 představila řadu novinek. Společně s Microsoftem představili superčip NVIDIA RTX Spark (až 6 144 jader GPU, 20 jader CPU, 1 petaflop AI výkonu v FP4 a 128 GB jednotné paměti). První notebooky a stolní počítače s tímto čipem od Nvidie místo Intelu nebo AMD by se měly na trh dostat na podzim letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    1.6. 13:22 | IT novinky

    Na Kickstarteru běží kampaň na podporu kapesního počítače s Linuxem CardputerZero od společnosti M5Stack. Postaven je na Raspberry Pi Compute Module 0. Podporuje moduly M5. Koupit lze s rozšířeními LoRa a CC1101.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.6. 11:11 | Pozvánky

    Tento týden se bude vyznačovat zejména deštěm, a proto vás může zajímat, že již v úterý proběhne 63. Virtuální Bastlírna, která se bude odehrávat přímo v teple vašich domovů a bastlíren. Proto se připojte k této volné otevřené diskuzi bastlířů, techniků, vědců, ve které se probírají novinky a zajímavá témata z techniky. Mezi největší novinky bude tentokrát patrně patřit oznámení hackerského nástroje Flipper One. Zároveň úspěšně probíhá

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1804 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: TOR

    30.4.2009 12:14 Marti
    TOR
    Přečteno: 892×

    ahoj

     

    nema s timto nekdo zkusenosti?

     

    http://www.torproject.org/download-unix.html.en

     

    pise se tam ze se to instaluje pomoci prikazu apt-get install tor

     

    ale nikde se nepise jak se to spousti a co a jak..

     

    poradi prosim nekdo? Dekuji

     

    Odpovědi

    30.4.2009 12:42 Delaunay | skóre: 17 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TOR

    1. Nainstalovat Tor.

    2. Nainstalovat Privoxy a nastavit jako SOCS proxy podle návodu.

    3. Nakonfigurovat Tor. K tomu slouží obyčejně bohatě komentovaný konfigurák /etc/tor/torrc (možná na Debianu v jiném umístění). Žádoucí je nastavit Tor klienta tak, aby zároveň sloužil jako relay server pro ostatní a vyhradit mu nějakou neobtěžující šířku pásma. Popř. si pohrát s tzv. politikou přes volbu ExitPolicy.

    4. Spustit systémovou službu Tor a Privoxy. V logu se podívat, zda to funguje (např. /var/log/tor/tor.log). Hlavně je dobré ověřit si dostupnost portu (defaultně 9050). Při konfiguraci relay serveru musí být tento port přístupný zvenku.

    5. Nainstalovat do Firefoxu plugin TorButton a nastavit URL na lokální Privoxy (defaultně http://127.0.0.1:8118).

    Existuje i nějaké grafické klikátko Vidalia, ale nezkoušel jsem ho.

    =^..^= AmigaPower® avatar 30.4.2009 14:04 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TOR
    TorK, Vidalia je pro widle...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.