Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Zdravím,
mám problém který je již mimo mé znalosti a bohužel jsem ani nebyl schopen najít řešení pomocí Google. Ve zkratce - login na POP3 server v internetu z mého serveru proběhne, z počítačů v síti za ním už ale končí hláškou "Login failed". Při přístupu přes telnet v obou případech komunikace probíhá, pouze s rozdílným výsledkem. Server se k internetu připojuje přes ADSL router ve stejné síti jako jsou klienti, takže pop3 traffic na router předávám pomcí IPTABLES a REDIRECT - což tipuji bude asi ten problém, bohužel ho neumím vyřešit
A podrobněji:
A to mi už hlava nebere, chápal bych kdyby byl server nedostupný, ale co může způsobovat tohle? Moje znalost příslušného protokolu už evidentně není dostatečná
Prosím tedy o pomoc, jestli někdo ví jak toto vyřešit prosím prosím aspoň naznačte.
Díky!
Nedelam si zatim ambice to cele pochopit, ale jak vypadaji ta pravidla pro redirect a co ma byt jejich cilem? Bud bych tam cekal pravidla s SNAT, nebo nejakou zminku o lokalnim pop3 proxy. Zatim mi to pripada, ze to takhle pripojeni klientu redirectuje na pop3 server bezici na lokalnim stroji. To se da overit napriklad pohledem do logu, kde by mela byt videt rada neuspesnych pokusu o pop3 prihlaseni Tomas
Zdravím a díky všem,
samozřejmě máte pravdu, jsem blb a přesměroval jsem si komunikaci na lokální POP3 server. Lidská blbost nezná hranic jak se sám na sobě přesvědčuji.
To co popisujete je přesně to čeho chci dosáhnout - fungovalo to dokud jsem dělal klasický NAT mezi eth0 a eth1 - teď už mám ale jen jedno rozhraní aktivní a server který má fungovat jako brána a "reálná" brána jsou v jedné síti. To není definitivní řešení, router přijde později přepojit, ale teď to udělat nemohu.Takže se jdu pokusit o hraní si s SNAT. Opravte mne jestli se mýlím, musím splnit následující:
v řetezci INPUT povolit příslušný port a protokol, to samé v output a forward. Potom v postrouting nastavit SNAT tak, aby klient (dejme tomu 10.0.0.10) který má jako výchozí bránu server (10.0.0.1) se dostal "ven" přes router (10.0.0.138) aniž by měl adresu routeru kdekoli v lokální konfiguraci uloženou. Snad se to povede Díky moc za nakopnutí!
Tohle mne také napadlo, ale mám s tím špatné zkušenosti (s virtuálním rozraním), takže tohle řešení mám až jako pozdější. Podotýkám že ty špatné zkušenosti plynuly z mé neznalosti, teď už sice tuším na co si dát pozor ale i tak Nejspíše na to ale dojde. Naštěstí je to řešení maximálně na měsíc až dva, pak to budu snad moci přepojit fyzicky.
iptables -t nat -A POSTROUTING -s 10.0.0.1 -j RETURN iptables -t nat -A POSTROUTING -s 10.0.0.138 -j RETURN iptables -t nat -A POSTROUTING -s 10.0.0.0/24 --to-source IP_adresa_serverua pak příslušnou komunikaci povolit v řetězci
FORWARD
.
Ale osobně bych jen přiřadil druhou IP adresu síťové kartě na serveru, je to úprava jednoho konfiguračního souboru ve vaší distribuci, nečekal bych tam nějaké problémy. U toho NATu už musíte řešit, aby se to týkalo jen těch správných počítačů atd.
iptables -t nat -A POSTROUTING -s 10.0.0.0/24 --to-source IP_adresa_serveru -j SNATMně se zdálo divné, že tam není žádný cíl…
Tiskni
Sdílej: