Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Tak sem presel na full upgrade Kubuntu 9.04 a hned ze zacatku byl velky problem s grafikou. Tux se trha ze je skoda mluvit. Staci si otevrit Kate editor, sjet par radku niz a vsechny radky se rozmazou. Totez treba v kopete...neni videt ikona pidgina, ani vlajecka US kdyz si prepnu klavesnici (ale ceska jo:D) Scrolovani v internetu je pomale, chvilema se seka dokonce v bashi. Kubuntu mam rad a zaroven ho potrebuju do skoly, ale tohle sem necekal...
Moje fps po zadani glxgears:
1258 frames in 5.0 seconds = 251.591 FPS
1427 frames in 5.0 seconds = 285.257 FPS
1373 frames in 5.0 seconds = 274.486 FPS
Mam integrovanou grafiku od intelu - chipsety mobile GM945 a kdyz prejdu primo k veci tak se vlastne celou dobu snazim nainstalovat ovladac xf86-video-intel 2.7.0 protoze s tim starym urcite neni neco v poradku - kdyz ho vyhodim tak jede kubuntu jak rychla masinka - ovsem jenom na na max rozliseni 1024 x 768. V xorg.conf neni vubec nic (to bude ta kubuntu lahudka). Muj prozatimni driver xserver-xorg-video-intel - 2:2.6.3
pri instalaci toho noveho ovladace sem narazil na hodne potizi, nemel sem spoustu baliku, libdrm atd.. ale uz by to melo byt vse. Jediny problem tedy je jak tedy presne aktualizuji ten ovladac? instalace probehne jakoby v pohode ale copak? myslel sem ze pomuze restart x serveru ale nic...
Prikladam <pre>Xorg.0.log</pre> ve kterem je radek:
<b>(II) intel: Driver for Intel Integrated Graphics Chipsets: i810</b> coz je presne to co nechci...
Ocenim kazdy napad jak by se to dalo vyresit. Sem uz z toho cely na nervy... Diky
X -configure
. Jinak jak uz bylo receno mnohokrat, glxgears nelze pouzit jako spolehlivy graficky benchmark.
Zkus něco z těchto rad, pokud se tak již nestalo. ;)
Uz sem to vyresil. Nastval sem se a preinstalov kubuntu za ubuntu. najednou to jede vsechno jako po masle i tux jede bez problemu na nejvyssi rozliseni.
Tiskni
Sdílej: