abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 10:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 9.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 09:33 | IT novinky

    Firefox 151 podporuje Web Serial API. Pro komunikaci s různými mikrokontroléry připojenými přes USB nebo sériové porty už není nutné spouštět Chrome nebo na Chromiu postavené webové prohlížeče.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 8.0 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 148. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:33 | Bezpečnostní upozornění

    Ve FreeBSD byla nalezena a opravena zranitelnost FatGid aneb CVE-2026-45250. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel se může stát rootem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | IT novinky

    Společnost Flipper Devices oznámila Flipper One. Zcela nový Flipper postavený od nuly. Jedná se o open-source linuxovou platformu založenou na čipu Rockchip RK3576. Hledají se dobrovolníci pro pomoc s dokončením vývoje (ovladače, testování, tvorba modulů).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:00 | Nová verze

    Vývojáři Wine oznámili vydání verze 2.0 knihovny vkd3d pro překlad volání Direct3D na Vulkan. Přehled novinek na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:33 | Nová verze

    Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 10.2 a 9.8. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Vypíchnout lze CLI AI asistenta goose. Podrobnosti v poznámkách k vydání (10.2 a 9.8).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:11 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Armstrong bylo vybráno na počest amerického jazzového trumpetisty a zpěváka Louise Armstronga (What A Wonderful World).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:55 | Bezpečnostní upozornění

    V Drupalu byla nalezena a opravena kritická zranitelnost SA-CORE-2026-004 (CVE-2026-9082). Útočník může provádět libovolné SQL dotazy na webech používajících databázi PostgreSQL.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (13%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1678 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Problém s instalací

    30.4.2009 23:51 Zdeněk Boháč
    Problém s instalací
    Přečteno: 178×

    Dobrý den. Chtěl jsem si do svého počítače nainstalovat Linux, ale mám s tím problém. Po každém bootování mi za chvíli vyskočí nápis ERROR, popřípadě se počítač  sám restartuje, a pod.  Přitom instalace Windows XP proběhla naprosto v pořádku a bez závad.. Zkoušel jsem snad už všechny ( mně známé ) možnosti. Vyskoušel jsem i více distribucí Linuxu, Harddisc jsem formátoval na NTFS, FAT32 i na Linuxový formát, ale stále se stejným (ne)úspěchem. Mým handicapem je, že počítačům příliš nerozumím, takže pokud je chyba třebas někde v nastavení BIOS a pod, tak jsem v koncích. Používám64 bit AMD AM2 dual core 2,7Ghz na desce GIGABYTE M52L-S3P, paměť 2 GB . Dva hard discy rozělené po třech odílech. Na jednom z nich normálně funguje Windows XP Professional. Poslední instalace UBUNTU zkončila opět neúspěchem. Na obrazovce se však objevilo :   /bin/sh:cant acces tty: job control turned off   (initramfs) 

     

     

     

     

     

    Odpovědi

    1.5.2009 00:41 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s instalací
    Jako první vyskoušej zda nemáš nic přetaktované. (TJ koukni do nastavení BIOSU)

    A za druhé můžeš vyskoušet nějaké live CD s linuxem zda bude fungovat - použij nějaké nové - žádné staré to nemusí podporovat tvůj HW.

    Pokud se pokoušíš instalovat nějakou distribuci chce to říci taky jakou a jakou přesně chybu to vypsalo, při nějaké chybě můžeš vyskoušet přepnutí do jiných konzolí pomocí Ctrl+Alt+F1,F2,F3.....případně pouze Alt+F1,F2,F3 na většině distribucí se na dalších konzolích zobrazují různé hlášky co instalační proces dělá a z toho se dá usoudit kde je chyba.

    Jinak použij nejnovější verzi té skoušené distribuce, staré verze můžou mít chyby, nemusí podporovat tvůj HW a pod..

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.