Na redditu byly publikovány zajímavé QR kódy vygenerované pomocí Stable Diffusion. Přehled použitého softwaru v článku na Ars Technica.
Byl vydán Mozilla Firefox 114.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Nově jsou také na Linuxu podporovány USB FIDO2/WebAuthn bezpečnostní klíče. WebTransport je ve výchozím stavu povolen. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 114 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Zdravím, při upgradu systému (debian testing/sid) došlo k poškození KDE a rozbily se závisosti. Nejsem schopen systém opravit - rád bych kompletně celé KDE odinstaloval a nainstaloval znovu .. Jak bych měl postupovat, abych nemusel reinstalovat celý systém, který mimo grafiky funguje? dpkg -r kde nepomůže, zůstává tam spousta dalších aplikací na KDE závislých - díky za nakopnutí.
apt-get -f install
, aby se to nějak rozumně opravilo. Potom:
dpkg -l | grep kde apt-get --purge remove zbyvajici-baliky-s-kdePokud apt-get navrhne nesmyslné řešení (stane se...), zkusil bych ještě
aptitude purge baliky
.
Po odstranění balíčků s KDE po příkaze dpkg -l | grep kde to již nic nevypisuje. Pak se pokouším znovu nainstalovat KDE:
aptitude install kde
Následující balíky jsou PORUŠENY:
kicker
následující balíky mají nesplněné závislosti:
kicker: Závisí na: kdebase-data (< 4:3.5.10.dfsg.2) ale 4:4.2.2-1 se bude instalovat.
Ponechat následující závislosti nevyřešené:
amor doporučuje kde-window-manager
Skóre je -617
Avšak:
root@debian:~# dpkg -l | grep kicker
root@debian:~#
Není mi jasné, proč to hlásí, že kicker je porušený.
nevím, kde je chyba, zkouším nainstalovat icewm. (balíčky icewm a icewm/common). Po zadání příkazu icwm to oznámí:
IceWM: Nelze otevřít displej: <nic>. Server X musí být spuštěn a proměnná $DISPLAY
nastavena.
xserver mám rozhodně nainstalovaný.
Nevim jak v unstable, ale kde 3.5 mam nainstalovane z testingu a zadne kde4 se mi do systemu necpe. Co kdybyste zkusil aptitude -t testing
, rucne vybral par zakladnich baliku (kde, kdebase, ...) a treba se pak aptitude chytne a nabidne reseni samo.
Díky všem. Odinstaloval jsem kompletně KDE a nainstaloval pouze z testing zdrojů. To pomohlo. Stejně bych však rád na jednom stroji přešel na KDE 4.2, avšak mám obavy z opakování problémů.
na tyto upgrady jsem používal single user mode a vše proběhlo v pořádku
Linux version 2.6.29-1-686 (Debian 2.6.29-3) (maks@debian.org) (gcc version 4.3.3(Debian 4.3.3-8) ) #1 SMP Fri Apr 17 14:35:16 UTC 2009
Dal by se sem pastnout váš aktuální sources.list v době přechodu na verizi 4? Nechtěl bych, aby se mi pohádaly nějaké knihovny
Tiskni
Sdílej: