Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Zdar všichni, řešil jsem právě problém se spamassassin (poslední verze 3.2.X): Na starém serveru fungovala verze 3.1.7 bez problému, po instalaci nového serveru jsem časem zjistil, že filtr (pouštěný z procmail přes spamc) neprovádí BAYES vyhodnocování. Ručním zkoušením na vzorku spamu vloženém do Bayes DB přes sa-learn jsem zjistil, že spamc nevyhodnotí spam vůbec a spamassassin jej pozná jen když jej spouštím jako root. Nepomohlo ani vyměnění spamc za spamassassin v /etc/procmailrc. Spamassassin jsem odinstaloval a nainstaloval ze src verzi 3.1.7. Zatím se vše zdá být v pořádku a v hlavičkách spamů se zase objevuje BAYES. Máte někdo tušení, zda jde o bug, nebo v čem hledat příčinu tohoto chování (nefunkčnosti novější verze)? Dík za každý podnět. Víťa
Řekl bych, že problém se nachází mezi klávesnicí a židlí. Přečtěte si dokumentaci a podívejte se, kdy se teprve bayesiánské hodnocení provádí. A pak si zjistěte, kolik vzorků se už váš spamassasin naučil. Asi zatím málo.
koukám že pán je odborník .... píšu tady jasně, že verze 3.1.7. vyhodnocuje vše správně i v automatickém režimu, verze 3.2.5 tohle udělá jen za určitých podmínek, takže vzorků mám dost. Kdyby sis to přečetl, tak tady nemusíš plnit diskuzi zbytečnými narážkami.
Mno, asi takhle. Mně bayesiánské vyhodnocování ve spamassassinech funguje...
Kdyby sis přečetl dokumentaci, zkontroloval logy a nastavení, tak bys na to přišel i bez dotazu.
Tiskni
Sdílej: