Bylo vydáno Ubuntu 20.04.6 LTS, tj. šesté opravné vydání Ubuntu 20.04 LTS s kódovým názvem Focal Fossa. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v přehledu změn.
Připojit neznámý USB flash disk do počítače může být nebezpečné. Dokonce může jít i o život. Někdo rozeslal ekvádorským novinářům USB flash disky, které po připojení do počítače explodují [BBC, Twitter].
Byla vydána nová verze 7.4 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu.
Byla vydána verze 11.0 s kódovým jménem Aramo linuxové distribuce Trisquel GNU/Linux. Založena je na Ubuntu 22.04 LTS a podporována bude do roku 2027. Trisquel patří mezi svobodné distribuce doporučované Nadací pro svobodný software (FSF).
Mozilla založila startup Mozilla.ai a vložila do něj 30 milionů dolarů. Cílem je vývoj důvěryhodné, nezávislé a open source AI.
Po půl roce vývoje od vydání verze 43 bylo vydáno GNOME 44 s kódovým názvem Kuala Lumpur. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Letošní Turingovou cenu (2022 ACM A.M. Turing Award) získal Bob Metcalfe za vynalezení, standardizaci a komercializaci Ethernetu.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána ve verzi 5.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Byla vydána Java 20 / JDK 20. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 7. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze je 17.
Google spustil konverzační AI Bard. Vyzkoušet lze zatím pouze ve Spojených státech a Spojeném království. Více v Bard FAQ.
Zdar všichni, řešil jsem právě problém se spamassassin (poslední verze 3.2.X): Na starém serveru fungovala verze 3.1.7 bez problému, po instalaci nového serveru jsem časem zjistil, že filtr (pouštěný z procmail přes spamc) neprovádí BAYES vyhodnocování. Ručním zkoušením na vzorku spamu vloženém do Bayes DB přes sa-learn jsem zjistil, že spamc nevyhodnotí spam vůbec a spamassassin jej pozná jen když jej spouštím jako root. Nepomohlo ani vyměnění spamc za spamassassin v /etc/procmailrc. Spamassassin jsem odinstaloval a nainstaloval ze src verzi 3.1.7. Zatím se vše zdá být v pořádku a v hlavičkách spamů se zase objevuje BAYES. Máte někdo tušení, zda jde o bug, nebo v čem hledat příčinu tohoto chování (nefunkčnosti novější verze)? Dík za každý podnět. Víťa
Řekl bych, že problém se nachází mezi klávesnicí a židlí. Přečtěte si dokumentaci a podívejte se, kdy se teprve bayesiánské hodnocení provádí. A pak si zjistěte, kolik vzorků se už váš spamassasin naučil. Asi zatím málo.
koukám že pán je odborník .... píšu tady jasně, že verze 3.1.7. vyhodnocuje vše správně i v automatickém režimu, verze 3.2.5 tohle udělá jen za určitých podmínek, takže vzorků mám dost. Kdyby sis to přečetl, tak tady nemusíš plnit diskuzi zbytečnými narážkami.
Mno, asi takhle. Mně bayesiánské vyhodnocování ve spamassassinech funguje...
Kdyby sis přečetl dokumentaci, zkontroloval logy a nastavení, tak bys na to přišel i bez dotazu.
Tiskni
Sdílej: