Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Zdar všichni, řešil jsem právě problém se spamassassin (poslední verze 3.2.X): Na starém serveru fungovala verze 3.1.7 bez problému, po instalaci nového serveru jsem časem zjistil, že filtr (pouštěný z procmail přes spamc) neprovádí BAYES vyhodnocování. Ručním zkoušením na vzorku spamu vloženém do Bayes DB přes sa-learn jsem zjistil, že spamc nevyhodnotí spam vůbec a spamassassin jej pozná jen když jej spouštím jako root. Nepomohlo ani vyměnění spamc za spamassassin v /etc/procmailrc. Spamassassin jsem odinstaloval a nainstaloval ze src verzi 3.1.7. Zatím se vše zdá být v pořádku a v hlavičkách spamů se zase objevuje BAYES. Máte někdo tušení, zda jde o bug, nebo v čem hledat příčinu tohoto chování (nefunkčnosti novější verze)? Dík za každý podnět. Víťa
Řekl bych, že problém se nachází mezi klávesnicí a židlí. Přečtěte si dokumentaci a podívejte se, kdy se teprve bayesiánské hodnocení provádí. A pak si zjistěte, kolik vzorků se už váš spamassasin naučil. Asi zatím málo.
koukám že pán je odborník .... píšu tady jasně, že verze 3.1.7. vyhodnocuje vše správně i v automatickém režimu, verze 3.2.5 tohle udělá jen za určitých podmínek, takže vzorků mám dost. Kdyby sis to přečetl, tak tady nemusíš plnit diskuzi zbytečnými narážkami.
Mno, asi takhle. Mně bayesiánské vyhodnocování ve spamassassinech funguje...
Kdyby sis přečetl dokumentaci, zkontroloval logy a nastavení, tak bys na to přišel i bez dotazu.
Tiskni Sdílej: