Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Ahoj, měl bych dotaz ohledně instalace javy na debian. Po provedeni instalace podle tohoto navodu:http://www.java.com/en/download/linux_manual.jsp?locale=en&host=www.java.com
se mi pořád po zadání příkazu java -version zobrazuje stara verze 1.4, potřebuji nainstalovat nejnovější verzi, je potřeba ještě upravovat nějaké cesty?
Lenny obsahuje v sekci non-free
java-6-sun-1.6.0.12, tak proč neinstaluješ rovnou z distribučního repozitáře?
$ aptitude search sun |grep java6 i sun-java6-bin i sun-java6-demo p sun-java6-doc i sun-java6-fonts i sun-java6-javadb i sun-java6-jdk i sun-java6-jre i sun-java6-plugin i sun-java6-source
Pokud nainstaluješ Javu sám např. do /opt/java/jre1.6.0_13
, a chceš jí používat jako výchozí, stačí nastavit symbolický link /usr/bin/java
, tj. zavolat následující příkazy.
Nejprve přidat další možnost k položce java:
# update-alternatives --install /usr/bin/java java /opt/java/jre1.6.0_13/bin/java 50
A poté nově přidanou položku nastavit jako implicitní:
# update-alternatives --config java There are 4 alternatives which provide `java'. Selection Alternative ----------------------------------------------- 1 /usr/bin/gij-4.3 + 2 /usr/lib/jvm/java-gcj/jre/bin/java * 3 /usr/lib/jvm/java-6-sun/jre/bin/java 4 /opt/java/jre1.6.0_13/bin/java Press enter to keep the default[*], or type selection number:
Díky za pomoc, druhá varianta pomohla. Mám stále ještě problém se spouštěním souborů .JNLP , v opeře i firefoxu jsem cesty k javě nastavoval ale pořád se při otevírání souborů s příponou .jnlp javovská aplikace neotevře.
Tiskni
Sdílej: