Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Zdravím,
rád bych se zeptal, jestli je možné vyměnit/aktualizovat stávající obrázek (-y) v galerii obrázků, kdy jsem vytvořil záznam o Worker File Manageru a k němu přidal i několik screenshotů? Nyní bych chtěl některý z obrázků vyměnit, ale rozhraní mi nabízí pouze možnost "přidat" další a já bych nerad, aby v této galerii byla hromada screenshotů, starší i nové verze pomíchané dohromady.
Je to možné a pokud ano, tak jak? Díky za odpověď.
Protože na tento odkaz zatím nikdo nereagoval, tak předpokládám, že řešení neexistuje nebo o něm nikdo neví. Zadám asi proto do bugzilly návrh na doplnění funkce pro výměnu screenshotů na abclinuxu (u popisu programů), snad se to časem ujme.
V pořádku, jste provozovatelem webu a takové řešení je plně ve vaší kompetenci. :) Já jsem vycházel jen z toho, že mohu snado upravit textové informace o daném SW, které jsem dříve vložil a proto jsem myslel, že přiložené obrázky budu moci také nějakým způsobem "upravit" tedy vyměnit/smazat. Příště budu vědět, že se mám obrátit na administrátora s takovou žádostí. Díky za odpověď.
Poprvé jsem se na uvedenou stránku podíval a poněkud mi nesedí:
Je alternativou k: Altap Salamander, Total Commander
Důvodem je, že Worker file manager je pro OS - cituji - X Window System on UN*X. Altap Salamander, Total Commander jsou určeny pro jiný OS. Raději uvést Midnight Commander, Krusader ...
Ještě doplním, právě dnes na ABCLinuxu jsem našel článek s odkazem na MuCommander - dvoupanelový správce souborů v Javě www.linuxexpres.cz/software/mucommander-dvoupanelovy-spravce-souboru-v-jave
muCommander is a lightweight, cross-platform file manager featuring a Norton Commander style interface and running on any operating system with Java support (Mac OS X, Windows, Linux, *BSD, Solaris...). www.mucommander.com/index.php
Důvodem je, že Worker file manager je pro OS - cituji - X Window System on UN*X. Altap Salamander, Total Commander jsou určeny pro jiný OS. Raději uvést Midnight Commander, Krusader ...V tom je ale ten vtip – do „je alternativou k“ se uvádí Windowsovské programy, ke kterým může být daný program náhradou. když někdo přechází z Windows a má dotaz „na Windows jsem používal program XY, existuje nějaká alternativa pro Linux?“, právě přes alternativy si může snadno najít odpověď.
Ano, takto jsem dané políčko pochopil i já a proto jsem do něj napsal Win programy, k nimž představuje Worker File Manager alternativu na Linuxu.
Tiskni
Sdílej: