Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesorem AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Dobry den,
ked potrebujem prepojit notebook s desktopom (oba ubuntu), tak do oboch zadavam: sudo ifconfig eth0 192.168.1.1(2) netmask 255.255.255.0. Pridelia sa ipcky, prepojim krizovym a robim si co potrebujem. Ale! stava sa mi ze po istej dobe mi jeden alebo druhy hlasi stratu spojenia a po zadani ifconfig zistujem ze o svoju ip "prisiel". Takze prikaz musim opakovat. Preco je to tak a co s tym?
A druhy problem: Pri kopirovani cez scp velkych adresarov sa to zvykne zastavit a nepokracuje. Pri adresaroch kde je i 1000 suborov to vadi a neviem co ma vplyv na to ze to zastane. Nestava sa to totizto stale. Takze taktiez co s tym?
Dakujem
hlavne na notebooku to pada. Na destope totizto momentalne X-ka vobec nemam, takze iba terminal. No pada i tam. Co sa tyka Networkmanagera, tak ten v laske velmi nemam, vobec ma totizto nepocuva
V oboch strojoch mam inac v /etc/networking/interfaces uvedene:
auto eth0
iface eth0 inet dhcp
takze nemoze to suvisiest s tym slovkom dhcp ze po istej dobe (napr) sa to snazi znova nacitat svoju ip alebo nieco na ten sposob?
#Shodit interface vcetne dhclienta nebo neceho podobneho co by mohlo mit tendenci do nastaveni site stourat ifdown eth0 #Nastavit IP rucne, stejny prikaz jako dosud :) ifconfig eth0 192.168.1.1(2) netmask 255.255.255.0 #Rucni nahozeni interfacu ifconfig eth0 upNavrat k predchozimu stavu (po skonceni prace s krizenym kabelem):
ifconfig eth0 down ifup eth0To zas vrati kontrolu zpet ubnutu, ktery tam nahodi DHCP a tak (podle nastaveni v /etc/network/interfaces ... )
Tiskni Sdílej: