Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2024, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách Fakulty informačních technologií Českého vysokého učení v Praze (FIT ČVUT). Na programu je spousta zajímavých přednášek.
Elon Musk na akci We, Robot (YouTube, 𝕏) představil Robotaxi, Robovan a vylepšeného Tesla Bota (Optimus).
Internet Archive je offline (𝕏, Bluesky, Mastodon). Unikly údaje 31 milionů uživatelů. Probíhal / probíhá na něj DDoS útok.
Alyssa Rosenzweig se v příspěvku na svém blogu rozepsala o hraní AAA her na Asahi Linuxu. Na YouTube je záznam její včerejší přednášky na XDC 2024 (X.Org Developer's Conference).
Vláda schválila Národní polovodičovou strategii: Česká republika má velký potenciál stát se významným hráčem v oblasti výroby čipů, zejména v evropském měřítku. Využít tento potenciál je cílem Národní polovodičové strategie, kterou připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s experty, a která navazuje na evropský Akt o čipech.
V lete vyšiel Aeonwave 4.0, ktorý niekoľkonásobne menej vyťažuje procesor pri interpretácií priestorového zvuku než OpenAL Soft. Autor hľadá prispievateľov do knižnice libaaxopenal za účelom pridania ALC_EXT_EFX rozšírení využívaných napr. v hre Doom 3 cez port Dhewm3 v Linuxe.
Linuxová distribuce Ubuntu 24.10 „Oracular Oriole“ byla vydána. Jde o průběžné vydání s podporou 9 měsíců. Obsahuje mj. Linux 6.11 či GNOME 47 s několika odkazy na první vydání Ubuntu (4.10 „Warty Warthog“) před 20 lety. K dispozici jsou také oficiální deriváty s odlišnými výchozími desktopovými prostředími anebo balíky aplikací.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové major verzi 2.0 (YouTube). Důležité změny v Migration Guide.
Apache Tomcat (Wikipedie) slaví 25 let. Při té příležitosti byla vydána nová verze 11.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 24.09.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. O3DE má nového maskota: Odie.
Řešení dotazu:
tags
, ktery vim
pouziva pro doplnovani. Zkus napsat konkretne co ti nefunguje. Pro doplnovani pouzivas CTRL-N? Nedoplnuje to vubec (ani texty ktere jsou v nekterem z otevrenych bufferu), nebo jen zdroje ze souboru tags
? Zkus to proste vic rozepsat..
ctags
jsem použil takto: ctags -R --c++-kinds=+p --fields=+iaS --extra=+q
a vytvořilo to tento soubor. Ve .vimrc
jsem přidal následující řádkyset nocp
filetype plugin on
set tags=tags
A výsledek je ten, že to vždycky napíše "PATTERN NOT FOUND". Jinak pro doplnování jsem zkoušel CTRL-X, CTRL-O. Krom toho se to taky při referencích s tečkou vyvolává samo. To taky nefunguje a hlásí to to samé.
set tags=./tags,./TAGS,tags,TAGSje dulezite, aby cesta odpovidala.. tzn. kdyz mas otevreny vim, a napises
:pwd
, tak ten soubor tags musi byt v te nastavene ceste, coz v tvem pripade znamena, ze se musi nachazet v :pwd
.Tagy jsou imho v pořádku, problém je kdesi v doplňovací funkci. Doplňování řeší plugin OmniCppComplete Mám pocit, že ve vimu 7.0 byl integrován přímo do vimu, ale 100% to nevím - sám jsem ho instaloval ještě před verzí 7.0. Zkus ověřit, jestli ho máš nainstalovaný případně ho nainstalovat. Zkontroluj, jestli máš nastavenou správně doplňovácí funkci (:set omnifunc). U mě (C, nikoliv C++) má hodnotu omnifunc=omni#cpp#complete#Main. Pokud není nastavena, chová se mi to stejně jako popisuješ - neví, co doplňoat a bere každé slovo. Pokud jí nastavím, začnou se mi nabízet jen prvky struktur.
Tiskni Sdílej: