Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Řešení dotazu:
tags
, ktery vim
pouziva pro doplnovani. Zkus napsat konkretne co ti nefunguje. Pro doplnovani pouzivas CTRL-N? Nedoplnuje to vubec (ani texty ktere jsou v nekterem z otevrenych bufferu), nebo jen zdroje ze souboru tags
? Zkus to proste vic rozepsat..
ctags
jsem použil takto: ctags -R --c++-kinds=+p --fields=+iaS --extra=+q
a vytvořilo to tento soubor. Ve .vimrc
jsem přidal následující řádkyset nocp
filetype plugin on
set tags=tags
A výsledek je ten, že to vždycky napíše "PATTERN NOT FOUND". Jinak pro doplnování jsem zkoušel CTRL-X, CTRL-O. Krom toho se to taky při referencích s tečkou vyvolává samo. To taky nefunguje a hlásí to to samé.
set tags=./tags,./TAGS,tags,TAGSje dulezite, aby cesta odpovidala.. tzn. kdyz mas otevreny vim, a napises
:pwd
, tak ten soubor tags musi byt v te nastavene ceste, coz v tvem pripade znamena, ze se musi nachazet v :pwd
.Tagy jsou imho v pořádku, problém je kdesi v doplňovací funkci. Doplňování řeší plugin OmniCppComplete Mám pocit, že ve vimu 7.0 byl integrován přímo do vimu, ale 100% to nevím - sám jsem ho instaloval ještě před verzí 7.0. Zkus ověřit, jestli ho máš nainstalovaný případně ho nainstalovat. Zkontroluj, jestli máš nastavenou správně doplňovácí funkci (:set omnifunc). U mě (C, nikoliv C++) má hodnotu omnifunc=omni#cpp#complete#Main. Pokud není nastavena, chová se mi to stejně jako popisuješ - neví, co doplňoat a bere každé slovo. Pokud jí nastavím, začnou se mi nabízet jen prvky struktur.
Tiskni
Sdílej: